Jak odnowić starą szafkę?

Nie zawsze niezbędny jest zakup nowych mebli. Dobrą alternatywą może być odnowienie starych mebli, znalezionych gdzieś na strychu. Poniżej przedstawiamy sposób na odnowienie starej szafki.

1

Przygotowujemy podłoże.
Czyszczenie: Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać to odpowiednio przygotować podłoże. Co oznacza, że powinniśmy przemyć naszą szafkę środkiem czyszcząco - odtłuszczającym Flügger Fluren 37. W ten sposób usuwamy kurz i tłuste zanieczyszczenia. Potem przemywamy mebel czysta wodą i pozostawiamy do wyschnięcia.


2

Szlifowanie.
Jeśli na powierzchni występują miejsca gdzie farba łuszczy się i odstaje od podłoża należy ją za pomocą skrobaka lub szpachli stalowej usunąć. Całość dobrze jest przeszlifować specjalnym papierem ściernym Flügger o granulacji np.: 120, oczywiście robimy to delikatnie, tak aby nie pozostawić głębokich rys.


3

Odpylenie.
Powierzchnię szafki dobrze jest odpylić przecierając lekko wilgotną szmatką. Teraz tak naprawdę jesteśmy dopiero w stanie ocenić, czy w strukturze drewna występują głębsze ubytki, jeśli są powinniśmy je zaszpachlować. Używamy do tego Flügger Easy Filler, dzięki czemu uzyskujemy równą i gładką strukturę naszego mebla. Lekka szpachlówka szybko wysycha i umożliwia wypełnienie ubytków nawet do 1 cm.


4

Uzupełnienie ubytków: Jeśli wszystkie ubytki zostały uzupełnione, należy pozostawić masę do wyschnięcia. Nałożoną i utwardzoną masę musimy przeszlifować tak, aby usunąć wszystkie nierówności. Jeszcze raz odpylamy podłoże.


5

Kiedy mamy do czynienia z bardzo gładką powierzchnią, co się zdarza po przeszlifowaniu, warto zadbać o to, aby ostateczna warstwa farby nie łuszczyła się czy też nieestetycznie odchodziła od powierzchni. Zagwarantuje to nam użycie Flügger Interior Fix Primer. Po utwardzeniu Interior Fix Primer - farby zwiększającej przyczepność malujemy naszą szafkę farbą nawierzchniową, czyli tą która będzie stanowiła o wizualnym efekcie końcowym. Do powierzchni drewnianych wewnątrz polecamy Flügger Interior High Finish farbę, która jest dostępna w kilku rodzajach połysku 5/20/50/90 i w systemie barwienia umożliwiającym uzyskanie szerokiej gamy kolorystycznej w sklepach firmy Flügger


6

Aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię warto zastosować pędzel do prac wykończeniowych Superfinish. Dzięki specjalnemu włosiu świetnie rozprowadza farbę po powierzchni nie pozostawiając śladu prowadzenia pędzla. Przy pracach kombinowanych z kolorem sprawdza się idealnie, bo jak żaden inny nadaje się do odcinania i nie gubi włosia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

Jako materiał promujący produkt- ok, ale jako porada dla całkowitego laika- niewiele pomoże. To czy opłaca się starą powłokę całkiem zdzierać, przeszlifować czy zostawić zależy od jej rodzaju, samego drewna i celu, jaki się chce uzyskać. Przy szlifowaniu można porobić rysy papierem ściernym o sporo większej gradacji, jeśli nie wie się, że szlifować należy wzdłuż słojów, itd... Artykuł jak na swoją obszerną tematykę jest zdecydowanie za krótki.
Takie fachowe porady lubię. Nieraz zdarzało mi się naprawiać meble, ale z powodu braku dobrych materiałów, stosowało się tanie np. kit do drewna i tanie farby rozprowadzane zwykłym pędzlem. Warto dla lepszego efektu stosować się do takich porad, aby na długo być zadowolonym z efektu swoich prac.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:40:48

Opalarka gazowa i nie ma problemu;)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:34:28

fanje

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:10:00

Najgorsze jest szlifowanie farby starej, a potem już tylko jest lepiej.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-03 19:20:00