Jak odnowić łóżko?

Poniżej przedstawiamy ciekawy sposób na odnowienie łóżka przy użyciu szablonów oraz farb Flugger. Zaprezentowaliśmy to na przykładzie łóżka dziecięcego.

1

Przed malowaniem powierzchni należy odpowiednio przygotować podłoże. W pierwszej kolejności powinniśmy przemyć nasze łóżko środkiem czyszcząco - odtłuszczającym Fluren 37. W ten sposób usuwamy kurz i tłuste zanieczyszczenia. Potem przemywamy mebel czysta wodą i pozostawiamy do wyschnięcia.


2

Jeśli na powierzchni naszego łóżka występują nierówności lub miejsca gdzie farba łuszczy się i odstaje od podłoża należy ją za pomocą skrobaka lub stalowej szpachli usunąć. Całość dobrze jest przeszlifować drobnym papierem ściernym, tak aby nie pozostawić głębokich rys.
Żeby zapewnić dobre krycie, ujednolicenie powierzchni i małe zużycie farby nawierzchniowej należy pomalować łóżko farbą podkładową Flügger Interior High Finish 5 w kolorze białym.


3

Ewentualne nierówności i pęknięcia zaszpachlować Flügger Easy Filler, a po ich przeszlifowaniu jeszcze raz miejscowo zastosować Flügger Interior High Finish 5.


4

Do powierzchni drewnianych takich jak to łóżko polecamy Flügger Interior High Finish. Dostępna jest ona w kilku połyskach 5/20/50/90 oraz możliwe jest jej wybarwienie w kilku tysiącach kolorów. W tym przypadku wybraliśmy połysk 50, a kolor biały. Aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię warto zastosować pędzel do prac wykończeniowych serii Superfinish. Dzięki specjalnemu włosiu świetnie rozprowadza farbę po powierzchni nie pozostawiając śladu prowadzenia pędzla


5

Do powierzchni drewnianych takich jak to łóżko polecamy Flügger Interior High Finish. Dostępna jest ona w kilku połyskach 5/20/50/90 oraz możliwe jest jej wybarwienie w kilku tysiącach kolorów. W tym przypadku wybraliśmy połysk 50, a kolor biały. Aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię warto zastosować pędzel do prac wykończeniowych serii Superfinish. Dzięki specjalnemu włosiu świetnie rozprowadza farbę po powierzchni nie pozostawiając śladu prowadzenia pędzla.


6

Pamiętaj, że nie musisz kupować kilkulitrowych puszek farb do tego typu prac. W sklepach sieci Flügger farby zawsze możesz kupić małe opakowanie, które w zupełności do tego wystarczy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

Porada warta zachowania, przyda się na pewno.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:43:21

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:11:31