Jak odnowić i uatrakcyjnić stary stolik?

Poniżej przedstawiamy sposób, dzięki któremu stary mebel, w tym przypadku stolik, będzie świetnie wyglądał, a przy okazji sprawie wiele frajdy najmłodszym. Zapraszamy do lektury!

1

Malujemy powierzchnię stołu farbą Flügger Interior High Finish 5 np. w kolorze 1462.
Pamiętaj: jeśli drewno jest surowe należy je najpierw zagruntować Flügger Interior Wood Primer, jeśli mamy do czynienia z bardzo gładką i twardą powierzchnią należy najpierw użyć gruntu przyczepnościowego Flügger Interior Fix Primer, aby farba nawierzchniowa trzymała się podłoża.


2

Po przeschnięciu powierzchni nakładamy wycięty szablon torów np. w kartonie lub tekturze, który samodzielnie wycinamy i przyklejamy taśmą do podłoża.


3

Tak przygotowaną powierzchnię malujemy czarna farbą np. Flügger Interior Blackboard Finish. Do malowania drogi, najlepiej użyj wąskiego wałka o bardzo krótkim włosiu, aby uzyskać jak najgładszą powierzchnię. Pamiętaj, żeby usunąć delikatnie szablon nim przeschnie farba.


4

Po przeschnięciu czarnej farby nakładamy kolejny szablon imitujący pasy na jezdni. Naśladując drogowców nakładamy za pomocą wałka farbę Flügger Interior High Finish 90 w kolorze białym.


5

Kiedy farba przeschnie mamy gotową małą autostradę, która tylko czeka na małe samochody naszych dzieci.
Pamiętaj, że nie musisz kupować kilkulitrowych puszek farb do małych prac. W sklepach sieci Flügger farby zawsze możesz kupić małe opakowanie, która w zupełności Ci wystarczy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

Fajny pomysł. Jest dla mnie inspiracją do realizacji moich własnych pomysłów.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:56:06

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 21:15:38

rewelacyjne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:11:15

Lubię eksperymentować ze starymi, zniszczonymi meblami, a cieszy mnie, jak mogę coś przerobić i odnowić.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-03 19:17:15