Jak odnowić framugi?

Odnowienie framugi? Nic prostszego! Zapraszamy do lektury porady.

1

Przed przystąpieniem do malowania należy zeszlifować stara warstwę farby lub lakieru. Najlepiej wykorzystać do tego drobnoziarnisty papier ścierny, który nie pozostawi głębokich rys.


2

Następnie powinniśmy przemyć framugi środkiem czyszcząco - odtłuszczającym Fluren 37. W ten sposób usuwamy kurz i tłuste zanieczyszczenia. Potem przemywamy mebel czysta wodą i pozostawiamy do wyschnięcia.


3

Przed malowaniem framugi, jeśli występują na niej sęki lub żywiczne części drewna należy zabezpieczyć je Flügger Interior Wood Sealer. Zapobiegnie on przenikaniu żywicy do kolejnej powłoki. Jeśli malujesz surowe drewno przemaluj je najpierw gruntem Flügger Interior Wood Primer – zabezpieczy on drewniane framugi oraz odpowiednio nasączy podłoże. Dzięki temu zużyjesz mniej farby nawierzchniowej.


4

Teraz można pomalować framugi na dowolny kolor za pomocą Flügger Interior High Finish. Polecamy farbę o wysokim połysku gdyż jest ona łatwiejsza do utrzymania w czystości. Aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię warto zastosować pędzel do prac wykończeniowych z serii Superfinish. Dzięki specjalnemu włosiu świetnie rozprowadzi farbę po powierzchni, nie pozostawiając śladu prowadzenia pędzla.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

Porada bardzo praktyczna i fachowa, ale tylko do framug z drewna malowanego. Niestety w sklepach są tanie framugi oklejane i już podczas montażu łatwo je uszkodzić. Sam dałem się na takie naciągnąć i już teraz zastanawiam się jak je odnowić.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:33:13

super, dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:09:44

Na pewno skorzystam z porady, bo czeka mnie remont.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-11 12:28:21