Jak naprawić zepsutą słuchawkę prysznicową

Nie każda usterka wymaga wzywania specjalisty – sporo przedmiotów codziennego użytku możesz naprawić samodzielnie. Podczas gdy wiele elementów można nareperować za pomocą prostych narzędzi, wzywanie fachowca może okazać się zwykłym przepłacaniem, gdyż koszt jego zatrudnienia może przekroczyć najśmielsze oczekiwania. W czasie tego typu prac przydaje się przykładowo klej – środki mocujące stosowane są w celu łączenia zarówno części metalowych, jak też drewnianych lub plastikowych, więc za ich pomocą z powodzeniem odnowisz różne pęknięte części.

1

Naprawa słuchawki prysznicowej

Naprawa słuchawki prysznicowej

W przypadku elementów armatury łazienkowej częstą przyczyną uszkodzeń jest kamień lub rdza, które uniemożliwiają prawidłową dystrybucję wody – wówczas przedmioty wystarczy dokładnie wyczyścić za pomocą specjalnego środka. Jeśli Twoja słuchawka prysznicowa pokryta jest kamieniem, co hamuje przepływ wody, możesz też zastosować kąpiel octową. Polega ona na umieszczeniu przedmiotu w torebce wypełnionej octem, po czym związaniu całości gumką recepturką. Zanurzoną słuchawkę wystarczy pozostawić w roztworze na noc, aby rano jedynie usunąć z niej resztki zanieczyszczeń za pomocą szczoteczki do zębów. Po takim zabiegu woda ponownie będzie bezproblemowo ulatywać z słuchawki, a Ty uzyskasz znakomite warunki do zażywania odprężających kąpieli.Częstym problemem jest też przeciekanie węża, do którego przymocowana jest słuchawka prysznicowa. Dzieje się tak zazwyczaj przez wielokrotne załamywanie się przedmiotu, dlatego po jego odwieszeniu warto upewnić się, czy zwisa on luźno. Ponadto należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu go z osadów mydła – powodują bowiem, że traci on elastyczność i staje się łamliwy.


2

Jak pielęgnować armaturę łazienkową?

Jak pielęgnować armaturę łazienkową?

Chcesz, aby Twoja armatura łazienkowa służyła Ci przez długi czas? Warto więc zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Metal wyjątkowo trwałym materiałem pod warunkiem, że nie są na nim rozprowadzane preparaty mogące zmniejszyć jego wytrzymałość. Wybierając środki czystości należy sięgać po te delikatne dla aluminium oraz gumy – są to bowiem materiały najczęściej stosowane w czasie produkcji przykładowo baterii wannowych.


3

Mocowanie słuchawki prysznicowej lub wymiana węża

Jeśli Twoja słuchawka prysznicowa lub wąż wymagają wymiany z powodzeniem możesz samodzielnie usunąć zużyte elementy i zamocować nowe. Części zazwyczaj posiadają gwintowane mocowania, więc zarówno ich montaż, jak też demontaż jest szczególnie łatwy – nie musisz stosować skomplikowanych narzędzi. Aby konstrukcja była szczelna należy jednak pamiętać o dokładnym dokręcaniu przedmiotów – zapobiegnie to przeciekaniu wody podczas jej dystrybucji.Ponadto kupując nowy wąż trzeba zadbać o to, aby jego średnice były takie same, jak w poprzedniej wersji, co pozwoli na bezproblemowe połączenie części. Pamiętaj, że dokładny montaż armatury łazienkowej ma kluczowe znaczenie dla jej odpowiedniego działania – nieprawidłowe zamocowanie części może uniemożliwić płynny przepływ wody lub łatwą regulację jej temperatury oraz strumienia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.01.2017

Komentarze