Jak najlepiej sadzić bratki? Porady praktyczne

Śnieg i przymrozki im nie straszne. Zdobią rabatki, tarasy, cmentarze, wpatrzone żłtym oczkiem w pierwsze promyki wiosennego słonka cieszą kolorem i kwiatem. Trzysta odmian potraf i zaspokoić każdego posiadacza ogrodu. Odporne na zimno, hodowane w tunelach, hartowane przez hodowców, trafiają na stragany, do marketów, sprzedają je wszystkie centra ogrodnicze, giełdy kwiatowe. Olbrzymi wybór odmian sprawia że są to najpopularniejsze kwiaty wiosenne w Polsce. Sądząc bratki w ogrodzie, w lutym możemy cieszyć się kwiatami aż do początków czerwca. Stworzone są wręcz do wiosennych nasadzeń, wprowadzają do ogrodu kolor, ożywiając nawet najciemniejsze kąty ogrodów.

1

Podłoże

Podłoże powinno być przepuszczalne i żyzne. Do zbyt lekkiej ziemi dodajemy kompostu a do zbyt ciężkiej dodajemy torfu i piasku.


2

Stanowisko

W ogrodzie słoneczne, pół-cieniste, chłodne. Na balkonie powinna to być ściana wschodnia, jest ona zawsze chłodniejsza, podobnie na tarasie.


3

Podlewanie

Podlewamy zawsze rano i wieczorem.


4

Nawożenie

Zasilamy preparatami dla kwitnących.


5

Pielęgnacja

Przekwitnięte kwiaty usuwamy systematycznie nie dopuszczając do wytworzenia torebki nasiennej. Co 3-4 tygodnie lekko je przycinamy, zwłaszcza te mocno wybujałe i nawozimy nawozem do zielonych, aby wytworzyły więcej liści i się wzmocniły. Po tygodniu od tego zabiegu można zacząć zasilać nawozami do kwitnących.


6

Gdzie sadzić ?

Moim ulubionym miejscem w ogrodach dla tych pięknych roślin są przestrzenie pod bezlistnymi o tej porze roku drzewami. W ręcz idealne do tych miejsc są odmiany drobnokwiatowe. Świetnie pasują do cebul i do wszelkiego typu donic.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.03.2015

Komentarze