Jak kupować tanie książki?

Książki są coraz droższe i ich ceny zapewne będą wzrastać, między innymi przez podwyżkę podatku VAT. Jednak jest kilka sposobów, aby uzupełniać swoją domową bibliotekę taniej, a w dodatku wygodniej.

1

Szukaj książek w antykwariatach, także tych internetowych. W internecie często można trafić na tytuły, których w zwykłych, miejskich antykwariatach nie spotkasz, oczywiście po okazyjnych cenach.


2

Pamiętaj o kosztach wysyłki, gdy kupujesz książkę w księgarni internetowej - często nawet gdy cena książki jest mniejsza o kilka złotych od tej w normalnej księgarni, kwota wysyłki może być na tyle wysoka, że zakup w ogóle się nie będzie opłacał. Jednak w niektórych księgarniach możesz zamówić dany tytuł przez internet, oczywiście w mniejszej cenie, a odebrać ją w punkcie obsługi klienta w księgarni, bez żadnych kosztów wysyłki.


3

Księgarnie internetowe często nagradzają swoich klientów różnymi nagrodami - na niektórych serwisach za napisanie recenzji, czy za udzielanie się na forum możesz dostać punkty, które wymieniasz na książki.
Bierz też udział w różnych konkursach - nie wymagają one dużo pracy, a zawsze można wygrać coś ciekawego.


4

Zwracaj uwagę także na promocje - wiele tzw. sieciówek ma naprawdę ciekawe oferty, np. obniżają ceny książek jednego wydawnictwa lub robią wyprzedaż starych powieści. Można wtedy nabyć za niewielkie pieniądze naprawdę ciekawe pozycje.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zobacz także: http://www.zaradni.pl/porada/3031,jak_zrobic_zakladke_do_ksiazki


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.10.2010

Komentarze

Ja kupuję książki w zwykłej księgarni-mają stoisko z ,,tanią książką'' i za parę złotych można trafić na coś fajnego. Na takie wyprzedaże można tez trafić w bibliotece. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-04 13:09:16

bardzo dobra porada . moja żona dużo czyta . zna ktoś może tekie księgarnie internetowe ?

Ostatnio zmieniony: 2011-05-29 10:53:53

Dzięki za świetną poradę!

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 15:05:20

ciekawa porada dla ludzi, którzy dużo czytają

Ostatnio zmieniony: 2011-02-10 15:41:32