Jak kupić dobrą nieruchomość?

Kupno dobrej nieruchomości z pewnością spędza sen z oczu wielu inwestorów. Trudno jest kupić działkę, mieszkanie lub dom zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Radzę na początek dobrze zastanowić się, czego chcemy.

1

Każdy człowiek się zmienia, rodzina się powiększa lub zmniejsza, toteż możliwe jest, że po kilku latach zamieszkania w wymarzonym mieszkanku, nagle stwierdzimy, że jednak domek w cichej okolicy byłby lepszy i odwrotnie.
Dlatego radzę przed zakupem zastanowić się, czego naprawdę chcemy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że koszt przeciętnego mieszkania równa się kosztom skromnego domku.
Musimy jednak wziąć pod uwagę zarówno korzyści jak i problemy zaiązane z zakupem domu. Wybierając dom, zapewniamy sobie i rodzinie lepsze warunki: miejsce zabaw dla dzieci, możliwość rekreacji w ogródku przydomowym, brak bliskiego sąsiedztwa zakłócającego spokój, większą swobodę. Ale też bierzemy na siebie problemy napraw, remontów, porządkowania terenu, konieczności szukania osoby do pilnowania w czasie wyjazdu. Natomiast w nowoczesnym mieszkaniu mamy spokojną głowę o remonty, niski czynsz, dobry dojazd do pracy czy przedszkola i szkoły, szybki dostęp do lekarza, szpitala czy urzędów. Mankamentem są sąsiedzi, psy i samochody. Dlatego radzę sprawę przemyśleć.


2

Kupując nieruchomość, radzę wziąć pod uwagę : dojazd do pracy, koszt eksploatacji, sąsiedztwo. Proszę mi wierzyć, że sąsiedztwo jest bardzo, ale to bardzo ważne. Osobiście znam osoby, które musiały uciec z bardzo wygodnego domu, bowiem sąsiedztwo było koszmarem. Z jednej strony smród hodowli gołębi, z drugiej strony rozrywkowe towarzystwo. Horror.
Dojazd też jest ważny, bowiem dzisiaj mamy samochód a jutro możemy już nie mieć. Albo dzieci będą musiały same wracać ze szkoły. Radzę wziąć pod uwagę komunikację a więc autobus, pociąg. Z przerażeniem nieraz patrzę na rodziny, które mają domy w pięknych i urokliwych miejscach, ale pan domu dojeżdża do pracy 60 km w jedną stronę a dzieci muszą wstawać o 5,30 rano, żeby dojechać do szkoły na czas.
Dlatego radzę dobrze przemyśleć zakup dobrej nieruchomości.

Autoryzowała: Jolanta Skowrońska


3

opis porady


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.04.2011

Komentarze