Jak korzystać z alternatywnych źródeł energii?

Zwiększając wykorzystanie alternatywnych źródeł energii bardzie uniezależniamy się od ropy naftowej i wszelkich produktów ropopochodnych. Ludzie coraz większą uwagę zaczynają przykładać do faktu, że przy obecnym rosnącym tempie wykorzystywania szczególnie paliw kopalnianych w niedalekiej przyszłości może nam ich zabraknąć.I co wtedy? Warto więc już teraz, indywidualnie zacząć dbać o te surowce ale również o środowisko, bo dzięki odnawialnym źródłom energii możemy pomóc naszej planecie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych informacji na zadane w temacie pytanie.

1

Wychodzisz codziennie na dwór i co widzisz? Słońce. Wielką jasną i gorącą bańkę, na której co sekundę zachodzą miliony reakcji chemicznych. Jego olbrzymią energie możemy wykorzystać używając coraz bardziej popularnych w naszym kraju paneli słonecznych. Już teraz takie baterie w nawet niezbyt nasłoneczniony dzień potrafią nagrzać nam wodę do temperatury ok. 50 stopni C, nie mówiąc o upalnych dniach. Koszt jest jednorazowy a korzyść to darmowe ogrzewanie wody przez prawie cały kalendarzowy rok.


2

Rozważmy teraz siłę wody. Jest ona chyba jednym z najbardziej znanych i wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Już w dawnych czasach budowano młyny napędzane nurtem rzeki, obecnie wykorzystuje się tamy wodne obok których buduje się elektrownie zapewniające elektryczność dla okolicznych budynków. Obecnie zwykli ludzie nie mają raczej możliwości wykorzystywania siły wody jednak może właśnie ktoś z nas zostanie twórcą jakiegoś przełomowego "wynalazku" pozwalającego każdemu, kto ma taką możliwość czerpać korzyści z tego źródła energii. Możemy też zostać udziałowcami a firmach, których ideą jest pozyskiwanie energi odnawialnej z wykorzystania wody.


3
Farmy wietrzne Farmy wietrzne

Warto wybrać się na wycieczkę do Holandii czy północnej Hiszpanii aby zobaczyć ich pola z wiatrakami. W Holandii wiatr wykorzystywany jest już od setek lat do napędzania młynów. W Polsce również coraz częściej można zobaczyć takie pola z wiatrakami. Jeżeli ktoś ma kawałek ziemi i możliwość postawienia takiego wiatraka to warto skorzystać. Nie dość że zapewni sobie prąd to jeszcze zarobi na wykorzystaniu jego gruntu.


4
Biopaliwa Biopaliwa

Jeżeli mieszkasz na wsi, zainteresuj się roślinami energetycznymi jak rzepak czy kukurydza, używanych do produkcji biopaliw. Jeżeli rozwój tego źródła energii pójdzie we właściwym kierunku możesz zarobić na sprzedaży tych roślin jak również będziesz tankować tańsze paliwo.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 19:26:43

zbyt mało korzystamy z takich źródeł energii

Ostatnio zmieniony: 2012-11-21 16:16:15

Polecam poczytać jak łatwo mozna otrzymać biodiesla w warunkach domowych ;) ekologia wcale nie jest taką trudną dziedziną!

Ostatnio zmieniony: 2012-10-27 02:49:36

Jak wprowadza obowiazek montowania kolektorow na kazdy dom i uzywania zrodel odnawialnych to na pewno bedzie bardziej ekologicznie.
Wtedy technologia sie upowszechni a ceny spadna...

POPIERAM

Ostatnio zmieniony: 2012-07-03 22:56:57