Jak efektywnie szukać mieszkania na wynajem?

Przede wszystkim – efektywnie, czyli bez straty naszego czasu i naszych pieniędzy.

1

Oferty w internecie, w odróżnieniu od ogłoszeń np. w gazetach, często zawierają również zdjęcia mieszkania i od razu mniej więcej wiemy, z czym mamy do czynienia.
Nawet najlepsza i najbarwniejsza, przedstawiająca zalety naszego przyszłego mieszkania opowieść właściciela, nie zastąpi zdjęć poszczególnych pomieszczeń.


2

Można szukać mieszkania samodzielnie – wtedy trzeba liczyć się z koniecznością poświęcenia czasu na obejrzenie wielu, wielu mieszkań oraz załatwienie formalności, tj.: sprawdzenie wiarygodności właściciela, wynegocjowanie i spisanie umowy, rozliczenie liczników za wodę, prąd, gaz, centralne ogrzewanie itd.


3

Można szukać z pomocą agencji nieruchomości, która dysponuje w jednym miejscu wieloma ofertami. Agent może przedstawić zdjęcia mieszkań oraz opowiedzieć o wielu lokalach do wynajęcia, ponieważ był wcześniej w tych mieszkaniach i może się tą wiedzą z nami podzielić. Agent nieruchomości załatwi także wszystkie sprawy formalne, umowy, rozliczenia liczników itd.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Oferty w internecie często zawierają również zdjęcia mieszkania i od razu mniej więcej wiemy, z czym mamy do czynienia


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.09.2010

Komentarze