Jak dobrać odpowiedni nawóz do roślin?

Każda roślina ma inne wymagania. Aby rosły pięknie i zdrowo, należy wiedzieć, jakiego nawozu potrzebują. Pomoże w tym ten krótki przewodnik z opisem poszczególnych rodzajów mieszanek odżywczych.

1

Nawozy do kwiatów. Istnieją mieszanki składników odżywczych uniwersalne, czyli mające zastosowanie we wszystkich rodzajach kwiatów rabatowych i balkonowych. Można jednak spotkać oddzielne nawozy do surfinii i pelargonii, róż, bratków itd. Najbardziej ekonomiczny i bezpieczny jest nawóz uniwersalny, w który możemy się zaopatrzyć bez wyrzutów sumienia.


2

Nawóz do roślin iglastych. Obejmuje on zastosowaniem nie tylko iglaki, jak wskazuje nazwa, ale też rośliny lubiące ziemię o kwaśnym odczynie. Wszelkiego rodzaju azalie, rododendrony, a nawet borówkę amerykańską. Niektóre z nich są wyposażone w specjalne składniki, które zapobiegają brunatnieniu igieł. Najlepiej użyć tego nawozu w chwili sadzenia rośliny.


3

Nawóz do trawnika. Stosujemy go do utrzymania trawników przydomowych, ale także pól golfowych i skwerów. Należy pamiętać o nawodnieniu gruntu po zaaplikowaniu tego nawozu.


4

Nawóz do ogrodu. Najbardziej uniwersalna mieszanka. Nadaje się do nawożenia właściwie każdego rodzaju roślin, od rabatowych i balkonowych po byliny i drzewka


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2009

Komentarze