Jak dobrać materiał na schody do swojego domu?

Jest wiele materiałów, z których można wykonać schody zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Ja polecam jak zawsze granit. Dlaczego?

1

Wykonanie schodów z granitu stwarza nieograniczone możliwości w zakresie kolorystyki, a także budowy skały. Ułatwia to całkowite ich dopasowanie do rzeczywistej architektury wnętrza.


2

Stopnie i podstopnie powinny być wykonane z jednego, litego elementu. Dzięki temu tworzą one jednolitą, nierozerwalny całokształt, którego nie otrzymamy w przypadku wykorzystania innego rodzaju materiałów.


3

Warto zaznaczyć, że schody drewniane także wykonywane są z całych elementów, ale otrzymany efekt nie jest tak wyrazisty i praktyczny, jak w przypadku schodów kamiennych. Drewno ulega wytarciu, lakier, a po dłuższym czasie całokształt nie wygląda już tak efektownie


4

Schody z granitu są twarde, posiadają piękne barwy. Wbrew wszelkim pozorom schody granitowe nie są śliskie. Są to wyłącznie pozory.


5

Stopnie zewnętrzne mogą być płomieniowane, dzięki czemu są antypoślizgowe i zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.


6

Wykonanie schodów z granitu jest na pewno inwestycją droższą, niż wykonanie ich z płytek czy też z drewna. Pamiętajmy mimo wszystko, że schody z kamienia są długotrwałe i nie wymagają żadnej ochrony w postaci dywaników. Uroda naturalnego kamienia eksponuje prestiż i komfort pomieszczeniom, a jego trwałość przed długi okres okaże się jednak oszczędnością.


7

Warto pamiętać, że żywotność granitu, łatwość w eksploatacji i zachowanie w czystości nie sprawiające żadnych problemów, a równocześnie brak konieczności stosowania kosztownych środków pielęgnacyjnych, to same zalety schodów z granitu.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • www.kamieniarstwo-grabica.pl


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.08.2010

Komentarze

My mamy drewniane schody Prudlik w naszym domu i uważam, że wyglądają genialnie. Na pewno nie chciałbym innego materiału. Co do konkretnego drewna to polecam amazake - wygląda nieziemsko ;-)

Ostatnio zmieniony: 2012-08-10 11:05:01