Jak dbać o swoje mieszkanie?

Wiele miejsce w mediach poświęca się ochronie środowiska , bez wątpienia jest to temat niezwykle istotny. Mało kto zdaje sobie sprawy z tego , że bardzo często poziom zanieczyszczeń w naszych domach i mieszkaniach jest wyższy niż na zewnątrz. Trujące substancje wydobywają się z wszelkich domowych urządzeń oraz ścian. Całość tworzy bardzo nieprzyjazną mieszankę dla naszych organizmów , warto więc pamiętać by choć trochę tą mieszankę zniwelować.

1

Powietrze w mieszkaniu nie posiada naturalnego nawilgocenia , przez co bardzo często jest niezwykle suche. Większość chorób jak np. migreny , wysypki , podrażnienia spowodowane są przez suche i zanieczyszczone powietrze. Paradoksem jest fakt, że im mieszkanie mniej szczelne i zimniejsze tym zdrowsze dla nas. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu naszego domu i mieszkania.


2

Niezwykle istotne znaczenie mają materiały zastosowane przy budowie domu. Najodpowiedniejsze dla zdrowia jest drewno , wcześniej zaimpregnowane , kolejno cegła, właściwie wypalona i bez szkodliwych domieszek. Beton to zdecydowanie zły pomysł, promieniuje on szkodliwymi substancjami jak żużel i popiół.


3

Koniecznie trzeba ograniczyć używanie wszelkiego rodzaju aerozoli , wszelkie substancje chemiczne są ogromnie dla nas szkodliwe np. dym z i sadza z komina. Ponadto wszelkie środki owadobójcze i czyszczące. Starajmy się choć zminimalizować ich obecność w naszych domostwach.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.07.2009

Komentarze