Jak dbać o kwiaty balkonowe?

Kwiaty balkonowe są roślinami jednorocznymi. Aby zdobiły nasz taras przez całe lato, a sąsiadki spoglądały z zazdrością, należy o nie odpowiednio dbać.

1

Kwiatom balkonowym należy zapewnić dobry odpływ wody. W tym celu wiercimy dziurki w podłużnej doniczce. Im więcej, tym lepiej.


2

Należy odżywiać nasze rośliny dobrym nawozem, ale uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt duża ilość zaaplikowanych związków odżywczych może prowadzić do poparzenia liści na słońcu. Dotyczy to szczególnie begonii.


3

Podlewamy kwiaty zawsze od dołu i nigdy nie przesadzajmy z ilością wody. Wystrzegajmy się też pryskania nią po liściach. W przeciwnym razie nasze rośliny będą brzydko wyglądać i mogą nabawić się plam od słońca.


4

Dobrym pomysłem jest raz na jakiś czas podlanie roślin woda z dodatkiem gnojówki. Przykry zapach nie utrzymuje się długo. Należy jedynie uważać, by nie pobrudzić liści.


5

Najlepsze dla kwiatów balkonowych jest miejsce dobrze nasłonecznione. W cieniu mogą szybko zmarnieć i nie wytrzymać do końca sezonu. Są oczywiście gatunki, które świetnie sobie radzą w każdych warunkach, dlatego jeśli nam na tym zależy, pytajmy o odpowiednie sadzonki u ogrodnika.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.08.2009

Komentarze

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 14:31:39

Fajne. Ja też zawsze staram się mieć kwiaty na balkonie.

Ostatnio zmieniony: 2010-10-29 22:55:16