Gdzie szukać najlepszych ofert mieszkaniowych?

Kupno mieszkania nie jest sprawą prostą i na pewno takiej decyzji nie należy podejmować pochopnie. Warto przy tym obejrzeć co najmniej kilka mieszkań wystawionych na sprzedaż, wraz z osobą, która w sposób obiektywny może spojrzeć na ich wady i zalety. Przede wszystkim jednak, najpierw trzeba owe oferty sprzedaży mieszkań znaleźć. Gdzie ich szukać?

1

Internet

Internet http://pl.freepik.com/darmowe-wektory/laptop-lub-notebook-wektor_671160.htm

Sieć internetowa jest nieocenionym źródłem informacji na każdy temat. W sieci można znaleźć serwisy ogłoszeń nieruchomości, w których bez trudu znajdziemy anonse dotyczące sprzedaży mieszkań w pożądanej przez nas lokalizacji. Serwisy ogłoszeń nieruchomości zwykle oddają do dyspozycji użytkowników funkcjonalną wyszukiwarkę ofert, w której można podać:

  • lokalizację nieruchomości,

  • typ nieruchomości,

  • metraż,

  • piętro,

  • cenę,

  • dodatkowe wymagania itp.Oprócz serwisów stricte nieruchomościowych, oferty mieszkaniowe znajdziemy także w portalach ogłoszeniowych ogólnotematycznych, na forach internetowych, zwłaszcza z naszego regionu, czy też w grupach dyskusyjnych.Serwisy społecznościowe również mogą stanowić źródło poszukiwania anonsów dotyczących sprzedaży mieszkania przez osoby z naszej grupy znajomych.


2

Gazety

Lokalne wydania gazet to kolejne źródło ofert mieszkaniowych. Najlepiej posiłkować się w tym względzie właśnie wydaniami lokalnymi, a nie ogólnokrajowymi. Tam łatwiej będzie nam znaleźć ofertę sprzedaży mieszkania, jaka może nas zainteresować. W wielu regionach Polski wydawane są okresowo , np. dwa razy w tygodniu, gazety stricte ogłoszeniowe, w których również publikowane są oferty mieszkaniowe.


3

Słupy i tablice ogłoszeniowe

Słupy i tablice ogłoszeniowe http://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/tablicy-og%C5%82osze%C5%84_27268.htm

W większości miast w Polsce hipermarketach czy po prostu w przestrzeni miejskiej, można znaleźć ogłoszenia o sprzedaży mieszkań. Wystarczy tylko znaleźć takie miejsce w swoim mieście.


4

Oferty developerów

Oferty developerów http://cdns2.freepik.com/darmowe-zdjecie/ewolucja-budowy-t_2210741.jpg

Jeśli interesuje nas kupno mieszkania z rynku pierwotnego, czyli z pierwszej ręki, powinniśmy zainteresować się ofertą developerską. Na swoich stronach internetowych, jak i w siedzibie, w katalogu developer może przedstawić nam ogłoszenia z ofertami mieszkaniowymi. Taka oferta z pierwszej ręki będzie rzecz jasna droższa, od mieszkania z rynku wtórnego.


5

Baza danych pośredników

Baza danych pośredników http://www.freeimages.com/photo/1128000

Najprostszą metodą poszukiwania ofert mieszkaniowych spełniających nasze wymagania, jest zwrócenie się o pomoc do jednego z pośredników nieruchomości. Dysponują oni szeroką bazą ofert sprzedaży i agregują je. Dzięki temu nie tracąc czasu od razu możemy znaleźć takie oferty, które będą nas interesowały. Należy jedynie pamiętać, że w takim przypadku musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za pośredniczenie w kupnie nieruchomości, jeśli do takiej transakcji rzeczywiście dojdzie.
Najszybciej pożądane przez nas mieszkanie znajdziemy przy pomocy wykwalifikowanych pośredników nieruchomości, którzy dysponują szeroką bazą mieszkań na sprzedaż, ale musimy się liczyć z tym, że przyjdzie nam zapłacić prowizję za ich pomoc.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.10.2013

Komentarze