Gdzie kupić sejf? Na co zwrócić uwagę? Poradnik

Montaż certyfikowanego urządzenia w domu pozwoli skutecznie zabezpieczyć wartościowe przedmioty przed kradzieżą. Gdzie kupić sejf? Jaki system zabezpieczeń sprawdzi się w warunkach domowych? Jeśli poszukujemy urządzenia do przechowywania gotówki czy ważnych dokumentów, z pewnością przyda się sejf ścienny lub meblowy. W przypadku, gdy chcemy odpowiednio zabezpieczyć broń i przedmioty o większych gabarytach, warto zastanowić się nad kupnem modelu wolnostojącego.

1

Jaki sejf wybrać?

Jaki sejf wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór systemów, które stanowią doskonałą ochronę antywłamaniową. Wiele z nich dodatkowo zabezpiecza wartościowe przedmioty przed pożarem. Nie brakuje również sejfów, które z łatwością można dopasować do aranżacji pokoju lub gabinetu. Klienci bez problemu mogą znaleźć model odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom czy potrzebom. Do najbardziej popularnych produktów zalicza się szafy na broń i amunicję, skrytki ścienne oraz meblowe, sejfy domowo-gabinetowe. Polecane przez ekspertów systemy zabezpieczeń zostały wyposażone w zamek elektroniczny, kluczowy albo mechaniczno-szyfrowy.


2

Ile kosztuje sejf? Średnie ceny w Polsce

Warto zaufać sprawdzonej marce. Wysokiej klasy sejfy domowo-gabinetowe, w tym skrytki do zabudowy, kasy pancerne czy modele wolnostojące klasy S1 znajdują się na sklep Metalkas. Oferowane urządzenia renomowanego producenta zabezpieczeń posiadają wzmocnione konstrukcje, dzięki czemu gwarantują należytą ochronę wartościowych przedmiotów. Malowane proszkowo sejfy są odporne na działanie czynników zewnętrznych.


3

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

**Odporność na włamania i ogień **– najlepiej wybierać modele wykonane z wysokiej jakości stali, wielowarstwowymi drzwiami oraz certyfikatem PN-EN 1143-1.
 
**Klasa sejfu **– S1, S2 lub O, przy czym ta ostatnia chroni przedmioty do kwoty ok. 90 tys. zł.
 
**Rodzaj zamka **– kluczowy, szyfrowo-mechaniczny bądź elektroniczny, który jest często wyposażony w kod alarmowy informujący o wymuszonym otwarciu.
 
**Wymiary **(pojemność sejfu, szerokość i wysokość) powinny odpowiadać gabarytom przedmiotów.
 


4

Gdzie zamontować sejf w domu? Najlepsze miejsca

Większość osób decyduje się na montaż w ścianie. Skrytki można też schować za obrazem, w meblach lub we wnękach meblowych. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie sejfu pod podłogą i biurkiem. Dużym zainteresowaniem cieszą modele, dzięki którym można zaoszczędzić nieco przestrzeni. Najlepiej zamontować je w garderobie albo pod łóżkiem.


5

Podsumowanie

Gdzie kupić sejf? Polecamy wybrać ofertę sprawdzonego producenta, który posiada w sprzedaży certyfikowane urządzenia zapewniający odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Do zabezpieczenia ważnych dokumentów przydadzą się zwłaszcza sejfy ognioodporne, a pieniędzy i kosztowności modele antywłamaniowe. Duże uznanie zdobyły modele wyposażone w zamek kluczowy oraz elektroniczny.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.02.2021

Komentarze