Drapak dla kota jako element wystroju wnętrza

Drapanie stanowi naturalny koci odruch. Aby zapobiec niszczeniu przez pupila elementów wyposażenia wnętrza, należy skierować jego uwagę na coś bardziej atrakcyjnego. Takim przedmiotem jest drapak. Wśród tego typu akcesoriów coraz częściej spotyka się stylowe modele, które nie zaburzają wystroju pomieszczenia.

1

Stylowe drapaki dla kota

Stylowe drapaki dla kota

Drapak dla kota stanowi jeden z najważniejszych elementów jego wyprawki. Ponieważ stawia się go na widoku, przy wyborze oprócz funkcjonalności warto wziąć pod uwagę jego wygląd. Powszechnie znane modele mogą wpłynąć niekorzystnie na wystrój wnętrza. Dobrą alternatywą dla nich będzie drapak dla kota w wersji DIY, który w zależności od zastosowanych materiałów można dopasować do niemal każdego pomieszczenia. Powiększa się również oferta drapaków o designerskim wyglądzie.


2

Przegląd nowoczesnych kocich drapaków

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się tekturowe drapaki, do których wykonania wykorzystuje się sztywną falistą tekturę. Dostępne są w różnych formach. Najczęściej spotykana jest lekka fala, która może jednocześnie pełnić funkcję legowiska. Swoim wyglądem przypomina ona designerski mebel. Do wyboru są także znacznie bardziej ekstrawaganckie kształty – drapaki mogą przedstawiać np. kota lub wąsy. To lekkie akcesoria, bez problemu więc można zmieniać ich umiejscowienie, a niektóre modele nawet zawiesić na ścianie. Cechą charakterystyczną takich drapaków są neutralne kolory, eleganckie wykonanie i minimalistyczny wygląd. Z powodzeniem znajdziesz dla nich miejsce w pomieszczeniach o różnej estetyce, zwłaszcza tych urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym bądź loftowym.
Interesującą propozycją jest drapak z drewna i sizalu, mający kształt pufy. Z powodzeniem może on pełnić funkcję legowiska dla kota i siedziska dla opiekuna. Producenci oferują szeroki wybór odcieni drewna i materiału, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do kolorystyki danego wnętrza. Rozwiązanie to sprawdzi się w pomieszczeniu w stylu boho, rustykalnym lub shabby chic. Do mieszkań w nowoczesnym stylu pasować będzie drapak narożny. To idealne rozwiązanie dla kocich opiekunów dysponujących niewielkim metrażem. Tam, gdzie liczy się każdy centymetr, zdecydować można się również na drapak ścienny o geometrycznym kształcie. Dostępny w różnych kolorach wkład otacza elegancka rama, co sprawia, że to akcesorium stanowi atrakcyjną dekorację. Świetnie będzie pasować do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub skandynawskim.


3

Własnoręcznie wykonany drapak dla kota

W sieci można znaleźć wiele instruktaży opisujących, jak samodzielnie zrobić koci drapak. Produkty DIY są obecnie bardzo popularne. Ciekawą propozycją autorskiego drapaka dla pupila jest namiot tipi. Aby go zrobić, potrzebne są: 3 płyty ze sklejki o wymiarach 30 × 60 cm, wyrzynarka lub piła do drewna, śrubki, bawełniany sznur, tektura. Na płytach naszkicuj i wytnij prostokąt o boku równym połowie długości płyty i szerokości o 3 mm dłuższej niż grubość płyty. Nałóż płyty w miejscach nacięcia. Wymierz długość podstawy, wytnij i przytwierdź śrubami do ścianek. Owiń tekturę sznurkiem i przyczep do ścianek po zewnętrznej stronie. W środku namiotu połóż koc lub poduszkę. Przyczep piórka na sznurku lub pompony do zabawy, aby sprawić swojemu pupilowi jeszcze większą radość.
Narzędzia potrzebne do wykonania drapaka DIY dostępne są na https://fixero.com/.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.11.2020

Komentarze