Dobra wentylacja pomieszczeń dzięki działaniu wentylatora osiowego

Dostęp do czystego i świeżego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach to zwykle kwestia zamontowania dobrej wentylacji. Takie zadanie spełnia wentylator osiowy. Zwykle montuje się go w ścianie, ale może z takim samym dobrym skutkiem zostać wbudowany w strop, a także w otwory okienne. Ich głównym zadaniem jest wyciąganie zanieczyszczeń i wilgoci z pomieszczeń, i usuwanie ich poza budynek. Gdzie się sprawdzają wentylatory osiowe i dlaczego warto je montować?

1

Zastosowanie wentylatorów osiowych

Zastosowanie wentylatorów osiowych

Wentylatory osiowe znajdują zastosowanie w wielu lokalach. Mogą spełniać dwie funkcje. Pierwsza to usuwanie zanieczyszczonego powietrza z lokalu, druga to nawiewanie świeżego powietrza z zewnątrz do lokalu. Wybór odpowiedniego wentylatora zależy od rodzaju pomieszczenia oraz jego wielkości. Wentylator osiowy świetnie się sprawdza w:• domach i mieszkaniach prywatnych,
• lokalach usługowych,
• biurach i urzędach,
• piwnicach, na strychach,
• magazynach,
• warsztatach,
• halach produkcyjnych i przemysłowych.Jest to zatem uniwersalne urządzenie, które zamontowane w pomieszczeniu, zapewni komfortowe w nim przebywanie, chroniąc przed namnażaniem drobnoustrojów w powietrzu i powstawaniu wilgoci.


2

W jaki sposób działa wentylator osiowy?

Wentylator osiowy wcale nie jest skomplikowany w konstrukcji budowy i funkcjonowania. Cała jego istota mieści się w działaniu wirnika, który zaprojektowany jest w taki sposób, aby doskonale wyprofilowane skrzydła tłoczyły masy powietrza równolegle do jego osi. Ta konstrukcja pozwala na sprawną wymianę gazów, poprzez wywiewanie na zewnątrz zanieczyszczeń. Tego typu wentylatory są bardzo popularne i sprawdzają się w najróżniejszych pomieszczeniach.


3

Zalety posiadania wentylatora osiowego

To proste urządzenie zdecydowanie warto zamontować w zamkniętych pomieszczeniach. Czyste, świeże powietrze i usuwanie kurzu, brudu i drobnoustrojów, to największa wartość działania wentylatora osiowego. Do innych zalet należy również jego trwałość na korozję i kilkuletnia gwarancja pracy. Wentylator osiowy jest zwykle prosty w montażu i można go dobrać do pomieszczeń o różnych wielkościach. Im mniejszy wirnik w wentylatorze, tym jego praca jest cichsza. Bez przeszkód może być montowany w bliskim sąsiedztwie lokali mieszkalnych.Posiadanie w mieszkaniu, budynku gospodarczym, biurze czy innym pomieszczeniu zamkniętym wentylatora osiowego ma same zalety. Zapewnienie dobrej wentylacji pozwoli na utrzymanie lokalu w dobrym stanie technicznym, a przede wszystkim przebywanie w nim będzie komfortowe.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.11.2022

Komentarze