Co na chwasty w truskawce?

Pojawienie się chwastów w uprawie truskawek może nie tylko negatywnie wpłynąć na ilość i jakość uzyskanych plonów, ale przełożyć się również na kondycję roślin w kolejnym sezonie wegetacyjnym. W związku z tym bardzo ważne jest skuteczne zwalczanie chwastów w truskawkach. Jakie środki chemiczne warto zatem zastosować Odpowiadamy.

1

Rodzaje chwastów pojawiających się w truskawkach?

Rodzaje chwastów pojawiających się w truskawkach?

W uprawie truskawek problem stanowi wiele różnych chwastów, które negatywnie wpływają nie tylko na wielkość plonów, ale również kondycję sadzonek. Jest to między innymi:
• perz właściwy, który jest jednym z najbardziej pospolitych chwastów wieloletnich. W efekcie może być naprawdę trudny w zwalczaniu.;
• gwiezdnicę pospolitą, która tworząc gęstą matę może bardzo szybko pozbawić truskawki światła. Rośnie bardzo szybko, ponieważ w pełni wykształca się w przeciągu 5-6 tygodni;
• chrostnicę jednostronną, której największe okazy mogą sięgać nawet metra wysokości. Jest ona niezwykle szkodliwa ze względu na wysokie zapotrzebowanie na wodę oraz składniki mineralne.
Poza wymienionymi wyżej chwastami w truskawkach często pojawia się również tasznik pospolity, komosa biała, wiechlina roczna, czy palusznik krwawy.


2

Co na chwasty w truskawkach?

Mając świadomość tego, jakie chwasty występują zazwyczaj w truskawkach można dobrać odpowiednie środki ochrony roślin, które pozwolą je zwalczyć. Istotne w tym przypadku jest to, że odpowiednie herbicydy doglebowe można stosować zarówno jesienią, jak i wiosną, co zwiększa skuteczność walki z zachwaszczeniem. Herbicydy dolistne mogą być natomiast stosowane wyłącznie przed sadzeniem truskawek (ok. 1,5 miesiąca), a aplikować je należy przed lub zaraz po wschodach chwastów.
Jakie herbicydy są polecane w uprawie truskawek? W przypadku preparatów doglebowych polecany jest przede wszystkim GOLTIX COMPACT 90 WG oraz OLBRAS 88 EC. Stosując je jednocześnie można skutecznie zwalczyć między innymi gwiazdnicę pospolitą, jasnotę purpurową, żółtlicę drobnokwiatową, rumian polny oraz perz właściwy. Preparat należy aplikować przed wschodami chwastów lub niedługo po wschodach. Polecanym herbicydem nalistnym jest natomiast FUSILADE FORTE 150 EC, który aplikowanych po wschodach chwastów skutecznie zwalcza wiele niechcianych roślin.


3

Gdzie kupić środki ochrony roślin do zastosowania w truskawkach?

Szukając środków ochrony roślin do zastosowania w truskawkach warto wiedzieć, że istotny jest nie tylko ich prawidłowy dobór, ale również zakup w sprawdzonym miejscu. Gwarantuje to bowiem oryginalność herbicydów oraz ich prawidłowe przechowywanie. W związku z tym warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego dlaroslin.pl, w której można znaleźć nie tylko wiele preparatów umożliwiających skuteczną walkę z zachwaszczeniem w truskawkach, ale również materiał siewny, nawozy, czy różnego rodzaju akcesoria ogrodnicze. Zalety nie kończą się jednak na dużych możliwościach wyboru produktów, ponieważ istotne jest także to, że są one wysyłane błyskawicznie po złożeniu zamówienia. W przypadku zabiegów ochronnych czas odgrywa bowiem szczególne znaczenie.
Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc skutecznie zwalczyć zachwaszczenie w truskawkach warto zastosować odpowiednie środki ochrony roślin. Przełoży się to nie tylko na obfitość plonów, ale również wysoką jakość uzyskanych owoców.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.06.2023

Komentarze