Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką - jakie mają zalety?

Urządzanie kuchni jest bardzo ważnym procesem. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo wiele czasu i warto, aby była w pełni przemyślana i funkcjonalna. Jeśli już mówimy o funkcjonalności kuchni, to nie można pominąć tak istotnej rzeczy, jak bateria kuchenna. Rola baterii kuchennej wydaje się, być bardzo prosta. Jej zadaniem jest dostarczanie wody. Bateria kuchenna spełnia swoje zadanie, gdy chcemy napełnić naczynie, spłukać lub umyć kuchenne przybory.

1

Wybór baterii kuchennej

Wybór baterii kuchennej

Szeroki wybór baterii kuchennych na rynku, niestety nieco komplikuje sprawę. Z drugiej strony mnogość rozwiązań, daje możliwość wyboru optymalnego rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb. Przed wyborem baterii kuchennej warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • wielkość zlewu, który posiadamy;


  • dostępną wysokość pod szafkami;


  • sposób podłączenia instalacji wodnej;


  • sposób, w jaki będziemy użytkować zlew;


  • charakter, jaki chcemy nadać kuchni.
Chcąc prześledzić wszystkie dostępne na rynku rozwiązania, warto zajrzeć na stronę https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne, na której znajdują się wszystkie dostępne na rynku rodzaje baterii kuchennych.


2

Ścienne baterie kuchenne

W sytuacji, gdy nasza instalacja wodna jest wyprowadzona ze ściany ponad zlewem, jedyną opcją pozostaje zastosowanie baterii ściennej. Niektórym takie rozwiązanie może kojarzyć się z tzw. starym budownictwem i będą mieli chęć od razu przerabiać instalację. Na szczęście nie ma takiej potrzeby, ponieważ producenci bardzo mocno zwiększyli swój asortyment w tym zakresie. Obecnie na rynku są dostępne wersje baterii ściennych praktycznie we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Jeśli, ktoś potrzebuje baterii ściennej z elastyczną wylewką, to takie rozwiązania można przejrzeć na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne/typ_scienna.


3

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się baterie z wyciąganą wylewką. Jest to naturalne, ponieważ tego typu baterie mają szereg zalet. Jest to bateria, która posiada wyciąganą część umożliwiającą kierowanie strumienia wody w dowolny sposób i pod dowolnym kątem. Tego typu bateria sprawdzi się zarówno w małej kuchni, jak i w większej ze zlewozmywakiem sporych gabarytów. Umożliwia spłukiwanie i mycie przyborów kuchennych, warzyw, owoców lub mięsa wewnątrz komory zlewozmywaka, dzięki czemu woda nie pryska poza zlewozmywak. Kolejną zaletą jest możliwość łatwego utrzymania komory zlewozmywaka w czystości. Dzięki ruchomej i wyciąganej wylewce z łatwością spłuczemy nieczystości. Z drugiej strony, gdy wylewka pozostaje w swoim pierwotnym położeniu, daje możliwość łatwego i szybkiego napełnienia wysokich naczyń. Dzięki wyciąganej wylewce możemy posługiwać się strumieniem wody poza komorą zlewozmywaka. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku małych kuchni. Ogromną zaletą baterii z wyciąganą wylewką jest również niepowtarzalny design. Producenci proponują bardzo wiele rozwiązań: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne/wyciagana-wylewka_tak, które można dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Nowoczesny wygląd i ogromna funkcjonalność są wielką zaletą tego typu rozwiązań, które cały czas zyskują na popularności.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.01.2023

Komentarze