Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym. O czym warto pamiętać i jaką armaturę wybrać?

Odpowiednio urządzona łazienka zapewnia wygodę, ale też sprawia, że codzienne korzystanie z niej jest bezpieczne. Nie można jeszcze zapominać o stylu. Doskonałym wyborem jest styl rustykalny. Ma on w sobie nutę retro, a przy tym jest reprezentacyjny.

1

Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym? To trzeba wiedzieć!

Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym? To trzeba wiedzieć!

Bez wątpienia aranżacja mieszkania w stylu rustykalnym zakłada wykorzystanie dużej ilości drewna. W łazience taki materiał ze względu na warunki nie do końca się sprawdzi, ale można wybrać drewno egzotyczne. Najlepiej stosować je z odpowiednią izolacją i nie w strefach mokrych, czyli bezpośrednio przy wannie, czy prysznicu. Sprawdzi się na pewno w strefie umywalkowej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że drewno egzotyczne jest bardzo kosztowne. Na szczęście zawsze można zdecydować się na inne rozwiązania i tutaj polecamy gres drewnopodobny. Jest on naprawdę mocny, odporny na zarysowania, a przy tym wręcz idealnie imituje naturalne drewno. Można go też stosować jako wykończenie kabiny typu walk in czy też przy wannie. Ponadto w łazience w stylu rustykalnym powinny dominować odpowiednie kolory. Świetnie prezentują się nie tyko brązowe odcienie, ale też dodatki w kolorze złotym. Sprawiają, że aranżacja nabiera charakteru i jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Na ściany również możecie przykleić płytki, ale możecie również zastosować inne rozwiązanie, a mianowicie przykleić je do połowy, natomiast pozostałą część pomalować na odcienie brązu z dodatkiem złotej struktury.


2

Jak dobrać armaturę łazienkową do łazienki w stylu rustykalnym?

Armatura do łazienki w stylu rustykalnym powinna być praktyczna, ale jednocześnie musi być też bardzo stylowa. W tym przypadku nie sprawdzą się klasyczne chromowane baterie w srebrnym odcieniu. Warto zdecydować się na baterię wannową wolnostojącą GROHE ESSENCE w kolorze złotym. Jest ona wygodna w użytkowaniu, nie zacina się, ma bardzo smukłą, linearną konstrukcję i kształt odwróconego L. Klasyczna, okrągła podstawa będzie świetnie korespondować z okrągłą wanną z kamienia, żeliwną czy też miedzianą. Bateria wannowa wolnostojąca GROHE posiada odporną na zarysowania strukturę, jednocześnie nie straci swojego koloru, nawet po latach. Warto też wybrać kran łazienkowy i tutaj również polecamy modele w kolorze złotym, które naprawdę dobrze się prezentują. Możecie wybrać również te z kolekcji ESSENCE. Na uwagę zasługuje też bateria umywalkowa GROHE EUROCUBE w kolorze ciemnoszarym, która będzie kontrastować z baterią wannową, ale w tym przypadku kontrast jest jak najbardziej wskazany.


3

Mała łazienka w stylu rustykalnym - co trzeba wiedzieć?

Przyjęło się, że styl rustykalny najlepiej sprawdza się do dużych, przestronnych łazienek. Ale nic bardziej mylnego, również na małej przestrzeni może dobrze się prezentować. Trzeba jednak pamiętać o nieco innych zasadach. W tym przypadku wykończenie drewnopodobne należy połączyć z kolorem białym. Dodatkowo też na podłodze zamiast płytek powinna znaleźć się żywica epoksydowa imitująca kamienną strukturę. Bateria do wanny wolnostojąca czy kran łazienkowy mogą być w kolorze złotym, ale można też wybrać modele w odcieniu matowej szarości. Polecamy Wam funkcję perlatora, który zmniejsza zużycie wody nawet o 50%, a przy tym tej różnicy nawet nie zauważycie podczas codziennych kąpieli.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.04.2023

Komentarze