Akcesoria do ogrodu – od najmniejszych do największych

Posiadanie ogrodu wiąże się zawsze z koniecznością jego szczególnej pielęgnacji. Często to właśnie kondycja tego obszaru świadczy o cechach zamieszkujących w danej posiadłości osób. Ilość prac ogrodowych szczególnie w okresie letnim jest ogromna, przez co domownicy mają niekiedy pełne ręce roboty. Z pomocą przychodzi wiele sprzętów, przy użyciu których znacznie łatwiej jest podejmować się konkretnych czynności. Niektóre narzędzia do ogrodu są praktycznie obowiązkowe, a inne – opcjonalne. Niemniej jednak, przy posiadaniu odpowiedniego budżetu warto zainwestować w większość z nich, gdyż przyczyni się to w dużym stopniu do zachowania estetyki danej przestrzeni. W poniższym wpisie przedstawionych zostanie większość akcesoriów do ogrodu, ułożonych chronologicznie względem ich rozmiaru.

1

Małe a niezbędne – co zaliczamy do grona najmniejszych narzędzi ogrodowych?

Małe a niezbędne – co zaliczamy do grona najmniejszych narzędzi ogrodowych?

Przyrządów ogrodowych o małych rozmiarach jest wbrew pozorom mnóstwo. Mogą one służyć nie tylko w pielęgnacji ogrodu, ale i do obróbki pola uprawnego, często tworzonego przez właścicieli domów. Podstawową rzeczą w kwestii najmniejszych narzędzi do ogrodu jest sekator. Podcinanie gałęzi to zabieg konieczny wówczas, gdy mamy do czynienia z krzewami bądź drzewkami. Czynność tą wykonuje się przeważnie późną jesienią bądź nawet zimą, a wyzbycie się uschniętych gałęzi jest niezwykle znaczące dla życia rośliny. W przypadku większych drzew, dobrym rozwiązaniem okaże się również pilarka łańcuchowa, także zaliczana do grupy małych sprzętów ogrodniczych.Niezwykle istotne jest również posiadanie konewki, małej łopatki do gleby bądź też kultywatora ręcznego.


2

Narzędzia o średnim gabarycie – najbardziej rozległa grupa

Można powiedzieć, że niektóre pozycje z tej grupy to już niejako maszyny ogrodnicze. Mowa chociażby o podkaszarkach i kosach spalinowych, które pełnią ważną rolę w kwestii utrzymania porządku w ogrodzie. Ich rola odgrywa się wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka nie jest w stanie sobie w żaden sposób poradzić. Mowa chociażby o fragmentach trawnika przy ogrodzeniu bądź pomiędzy gęsto rosnącymi krzewami.Nie wszystkie sprzęty ogrodowe o średnich gabarytach są natomiast wyposażone w silniki. Większość wymaga użycia siły własnych rąk i precyzji. Mowa tu chociażby o łopacie, grabiach czy motyce. Niemniej jednak, narzędzia takie jak nożyce do żywopłotu są już wyposażone w mechanizmy wspomagające pracę człowieka.


3

Duże sprzęty do ogrodu – co wchodzi w ich skład?

Zdecydowanie, najbardziej powszechnym sprzętem w tej kwestii jest kosiarka. Służy ona przede wszystkim do skracania murawy rosnącej w ogrodzie. Może występować w wielu formach, takich jak: spalinowa, elektryczna, akumulatorowa, traktorek ogrodowy czy też robot koszący. Równie ważnymi są natomiast urządzenia potocznie zwane aeratorami i wertykulatorami. Mają one niezwykle duże znaczenie w kontekście rozrostu murawy. Podobna sytuacja tyczy się walca ogrodowego bądź też siewnika. Dla osób dysponujących ogródkiem uprawnym, zaleca się jeszcze kupno glebogryzarki.


4

.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.03.2023

Komentarze