Akcesoria do ogrodu – od najmniejszych do największych
Posiadanie ogrodu wiąże się zawsze z koniecznością jego szczególnej pielęgnacji. Często to właśnie kondycja tego obszaru świadczy o cechach zamieszkujących w danej posiadłości osób. Ilość prac ogrodowych szczególnie w okresie letnim jest ogromna, przez co domownicy mają niekiedy pełne ręce roboty. Z pomocą przychodzi wiele sprzętów, przy użyciu których znacznie łatwiej jest podejmować się konkretnych czynności. Niektóre narzędzia do ogrodu są praktycznie obowiązkowe, a inne – opcjonalne. Niemniej jednak, przy posiadaniu odpowiedniego budżetu warto zainwestować w większość z nich, gdyż przyczyni się to w dużym stopniu do zachowania estetyki danej przestrzeni. W poniższym wpisie przedstawionych zostanie większość akcesoriów do ogrodu, ułożonych chronologicznie względem ich rozmiaru.
Małe a niezbędne – co zaliczamy do grona najmniejszych narzędzi ogrodowych?

Przyrządów ogrodowych o małych rozmiarach jest wbrew pozorom mnóstwo. Mogą one służyć nie tylko w pielęgnacji ogrodu, ale i do obróbki pola uprawnego, często tworzonego przez właścicieli domów. Podstawową rzeczą w kwestii najmniejszych narzędzi do ogrodu jest sekator. Podcinanie gałęzi to zabieg konieczny wówczas, gdy mamy do czynienia z krzewami bądź drzewkami. Czynność tą wykonuje się przeważnie późną jesienią bądź nawet zimą, a wyzbycie się uschniętych gałęzi jest niezwykle znaczące dla życia rośliny. W przypadku większych drzew, dobrym rozwiązaniem okaże się również pilarka łańcuchowa, także zaliczana do grupy małych sprzętów ogrodniczych.
Niezwykle istotne jest również posiadanie konewki, małej łopatki do gleby bądź też kultywatora ręcznego.
Narzędzia o średnim gabarycie – najbardziej rozległa grupa
Można powiedzieć, że niektóre pozycje z tej grupy to już niejako maszyny ogrodnicze. Mowa chociażby o podkaszarkach i kosach spalinowych, które pełnią ważną rolę w kwestii utrzymania porządku w ogrodzie. Ich rola odgrywa się wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka nie jest w stanie sobie w żaden sposób poradzić. Mowa chociażby o fragmentach trawnika przy ogrodzeniu bądź pomiędzy gęsto rosnącymi krzewami.
Nie wszystkie sprzęty ogrodowe o średnich gabarytach są natomiast wyposażone w silniki. Większość wymaga użycia siły własnych rąk i precyzji. Mowa tu chociażby o łopacie, grabiach czy motyce. Niemniej jednak, narzędzia takie jak nożyce do żywopłotu są już wyposażone w mechanizmy wspomagające pracę człowieka.
Duże sprzęty do ogrodu – co wchodzi w ich skład?
Zdecydowanie, najbardziej powszechnym sprzętem w tej kwestii jest kosiarka. Służy ona przede wszystkim do skracania murawy rosnącej w ogrodzie. Może występować w wielu formach, takich jak: spalinowa, elektryczna, akumulatorowa, traktorek ogrodowy czy też robot koszący. Równie ważnymi są natomiast urządzenia potocznie zwane aeratorami i wertykulatorami. Mają one niezwykle duże znaczenie w kontekście rozrostu murawy. Podobna sytuacja tyczy się walca ogrodowego bądź też siewnika. Dla osób dysponujących ogródkiem uprawnym, zaleca się jeszcze kupno glebogryzarki.

.
Dodaj komentarz