5 zasad według których łatwo utrzymać porządek w garażu i warsztacie.

Garaż, piwnica, a także warsztat to bardzo ważne pomieszczenia w każdym domu jednorodzinnym, ponieważ służą do składowania aktualnie nie używanych rzeczy. Aby jednak bez problemu znaleźć to, co w danej chwili jest nam potrzebne, musimy zadbać o to, aby w pomieszczeniach tych panował odpowiedni porządek. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych sposobów na przechowywanie rzeczy w garażu, piwnicy oraz warsztacie.

1

1.Półki i regały

1.Półki i regały

Zarówno regały, jak i półki idealnie nadają się do przechowywania takich rzeczy jak zimowe przetwory, opony, większe narzędzia, czy też różnego rodzaju środki czyszczące (np. do samochodu). W sklepach wybór regałów jest obecnie dosyć duży, dzięki czemu z pewnością znajdziemy taki, który idealnie będzie odpowiadał naszym wymaganiom oraz potrzebom. Jeśli regały mają służyć do przechowywania niezbyt dużych i ciężkich przedmiotów, to idealnie sprawdzą się takie wykonane z plastiku. Takie regały są bardzo łatwe w montażu, co możemy zobaczyć na przykład na https://panmajster.pl/regaly-plastikowe. Jeśli jednak zależy nam na masywnych i mogących udźwignąć spore kilogramy regałach, to zdecydowanie powinniśmy wybrać regały metalowe, które odznaczają się solidną konstrukcją.


2

2.Wieszaki oraz haki

2.Wieszaki oraz haki

Wydawać by się mogło, że wieszaki oraz haki przydają się wyłącznie do przechowywania ubrań, jednak nic bardziej mylnego. Sprawdzają się one również idealnie w garażu i piwnicy, ponieważ możemy na nich zawiesić np. narzędzia ogrodnicze, różnego rodzaju sprzęt sportowy, a także typowo robocze ubrania. Naścienne haki pozwolą też na bezpieczne podwieszenie rowerów, dzięki czemu oszczędzimy przestrzeń na podłodze.
Haki do wieszania rowerów, fot. pintrest.com


3

3.Pudła, pojemniki oraz skrzynie

3.Pudła, pojemniki oraz skrzynie

Kolejnym sprawdzonym sposobem na przechowywanie są pojemniki, pudła oraz skrzynie, w których możemy umieścić różnego rodzaju drobne przedmioty, które nie nadają się do przechowywania samodzielnie na ogromnych regałach (mogą z nich po prostu spaść). Co jednak możemy przechowywać w pudłach i kartonach? Z pewnością niewielkie narzędzia, dokumenty, rodzinne pamiątki, które nie mieszczą się nam w salonie lub w sypialni, a także niektóre produkty żywnościowe (np. puszki i małe słoiki). Załadowane pojemniki możemy następnie umieścić na regałach, dzięki czemu w piwnicy lub garażu zapanuje odpowiedni porządek i z pewnością w każdej chwili bez problemu znajdziemy to, co będzie nam potrzebne w szczególności wtedy, gdy wszystko dokładnie sobie opiszemy.
Przechowywanie w podpisanych pudełkach, fot. pintrest.com


4

4.Organizery na narzędzia

4.Organizery na narzędzia

Jeśli uwielbiamy majsterkować i mamy sporo narzędzi, to, zamiast wkładać je do pudeł znacznie lepiej, jeśli umieścimy je w specjalnych organizerach, które bez problemu możemy przenosić z miejsca na miejsce. Najlepiej w tym przypadku zaopatrzyć się w kilka organizerów, dzieląc narzędzia zgodnie z ich przeznaczeniem i dokładnie opisując każdy taki pojemnik, aby stosunkowo szybko znaleźć wszystko to, co w danej chwili będzie nam potrzebne. Bardzo ciekawym pomysłem do warsztatu są też naścienne tablice z uchwytami na narzędzia - pozwalają mieć wszystko pod ręką.
Skrzynka narzędziowa Keter, fot. PanMajster.pl


5

5.Worki

Odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także bardzo wytrzymałe worki wyprodukowane z polipropylenu to z kolei świetna propozycja do przechowywania różnego rodzaju sypkich produktów, takich jak piasek, ziemia, mąka, a nawet ziemniaki. Z powodzeniem możemy przechowywać w nich nawet węgiel, dzięki czemu piwnicę będzie można utrzymać we względnym porządku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.06.2021

Komentarze