Rodzaje dystrybutorów wody źródlanej do firmy – jak wybrać najlepszy dystrybutor do biura?

Przepisy zawarte w Kodeksie Pracy wyraźnie informują, że pracodawca musi zagwarantować osobom zatrudnionym w firmie stały dostęp do wody pitnej. Aby spełnić ten obowiązek, można skorzystać z usług przedsiębiorstw dostarczających wodę w dystrybutorach. Dlaczego to rozwiązanie może okazać się lepsze niż zakup wody butelkowanej? Jakie są rodzaje dystrybutorów wody źródlanej i jak wybrać najlepszy model do biura?

1

Kupowanie wody w butelkach jest zazwyczaj bardzo kosztowne i w bardzo dużych firmach wymaga częstego składania zamówień. Wysokie ceny wiążą się bowiem nie tylko z kosztem samej wody, lecz także z opłatami za produkcję butelek, etykietek i nakrętek. Jeśli więc chcesz obniżyć koszt dostaw wody do biura, skorzystaj z usług przedsiębiorstw zajmujących się jej dostarczaniem w dużych, nawet 18,9 litrowych butlach. Aby wybrać odpowiedni dystrybutor wody, odpowiedz sobie na trzy podstawowe pytania.


2

Jaki rozmiar dystrybutora na wodę źródlaną sprawdzi się w biurze?

Rozmiar dystrybutora, a dokładnie jego wysokość, zależy przede wszystkim od warunków i dostępnej przestrzeni w biurze. Przed wyborem wysokości dystrybutora na wodę źródlaną, zastanów się, w którym miejscu ma stanąć urządzenie. Pamiętaj, że w pobliżu musi być umieszczone gniazdko elektryczne, a przewód od dystrybutora nie może przeszkadzać pracownikom w poruszaniu się po biurze.Dystrybutory wody źródlanej Eden są dostępne w trzech wysokościach:dystrybutory o wysokości 138 cm – do postawienia na podłodze w kuchni lub we wnęce korytarza;

  • dystrybutory o wysokości 83 cm – do postawienia na niskich stolikach;

  • dystrybutory o wysokości 63 cm – do postawienia na średniej wysokości stolikach lub blatach w kuchni.Możesz również zdecydować się na niski dystrybutor wody źródlanej z wysokim drewnianym stojakiem.


3

Jakie zadania ma spełniać dystrybutor na wodę źródlaną?

Podstawową funkcję, jaką ma pełnić dystrybutor, jest udostępnianie wody zatrudnionym w biurze pracownikom. Jednak niektóre urządzenia dostarczane przez firmę Eden dzięki dwóm dozownikom – osobno na wodę chłodną i gorącą – posiadają dodatkowe funkcje.

  • Dozownik na wodę chłodną – udostępnia wodę w orzeźwiającej temperaturze 10°C.

  • Dozownik na wodę gorącą – udostępnia wodę w temperaturze do 95°C.Dystrybutory z dwoma dozownikami sprawdzą się w każdym biurze – zatrudniającym zarówno niewielką, jak i bardzo dużą liczbę osób. Wodę podgrzewaną do temperatury niemal 100°C pracownicy mogą wykorzystać do zrobienia herbaty, kawy lub do ogrzania innych napojów.


4

Czy do biura potrzebne są dodatkowe stojaki na butle z wodą źródlaną?

Wiesz już, jakie dystrybutory będą najlepsze dla Twojej firmy. Na sam koniec zastanów się nad jeszcze jedną rzeczą – dodatkowym stojakiem na butle. W jakich sytuacjach będzie on przydatny? Metalowe stojaki wykorzystasz, gdy zamówisz jednorazowo kilka butli z wodą źródlaną. W zależności od rodzaju i ilości dostaw możesz zdecydować się na:

  • stojak do magazynowania maksymalnie 4 butli,

  • stojak do magazynowania maksymalnie 8 butli.Stojak na butle najlepiej przechowywać w osobnym pomieszczeniu, do którego nie dociera światło. Dzięki temu woda źródlana będzie zawsze świeża i idealna do picia.


5

Masz więcej pytań dotyczących dostaw wody do firmy? A może interesują Cię tematy związane z organizacją biura? Na stronie www.eden.pl znajdziesz wszystkie informacje o dystrybutorach wody źródlanej, a także zapoznasz się z praktycznymi wskazówkami dla HR-owców, przedsiębiorców i pracowników.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2017

Komentarze