Prowadź swój budżet kreatywnie. Dlaczego warto korzystać z kart kredytowych?

Zapanowanie nad domowym budżetem to dla wielu z nas spore wyzwanie. Codzienne wydatki, rachunki, stałe opłaty – wszystkie one sprawiają, że pieniądze rozchodzą się w zastraszającym tempie. Nie umiemy rozsądnie podejść do planowania zakupów, a stan konta topnieje z miesiąca na miesiąc. Zamiast oszczędzać, wydajemy zbyt dużo. Na szczęście istnieją stosunkowo proste sposoby na to, by odzyskać kontrolę i zacząć panować nad pieniędzmi. Jak kreatywnie prowadzić swój budżet? Podpowiadamy.

1

Tworzymy budżet

Tworzymy budżet

Pierwsza, podstawowa zasada tworzenia domowego budżetu brzmi: notujmy! Im więcej zapiszemy, tym lepiej będziemy kontrolować to, co i za ile kupujemy. Tabelę przychodów i wydatków możemy stworzyć sami lub znaleźć gotowy wzór w Internecie. To nic trudnego. Po jednej stronie zapisujemy środki, które wpływają na nasze konto, po drugiej zapisujemy, ile pieniędzmi wydaliśmy i na co. Niektóre punkty będą stałe – po stronie przychodów pensja, po stronie wydatków opłaty za mieszkanie, rata kredytu, rachunki. Notujmy je innym kolorem, np. na zielono. Z kolei wszystkie dodatkowe rzeczy zapisujmy na czarno, by łatwo odróżniać od siebie kolejne pozycje. Dzięki temu uda nam się w jednym miejscu zgromadzić wszystkie informacje potrzebne do zapanowania nad wydatkami. Taka budżetowa tabela sprawi, że uświadomimy sobie, jak wiele kosztują nas teoretycznie niewielkie, codzienne przyjemności. Kawa na mieście, obiad z przyjaciółmi, ekstrawaganckie zakupy odzieżowe – wszystkie one każdego miesiąca znacznie uszczuplają nasz budżet. Im szybciej się zorientujemy, że tak jest, tym szybciej uda nam się zacząć oszczędzać.


2

Konto oszczędnościowe

Świetnym sposobem na to, by ułatwić sobie panowanie nad pieniędzmi, jest korzystanie z konta oszczędnościowego lub lokaty. W zależności od tego, jakimi środkami dysponujemy, wybierzemy inne narzędzie finansowe. Do codziennego oszczędzania zdecydowanie lepiej nada się konto oszczędnościowe. Wszystko to, co uda nam się odłożyć co miesiąc, będzie się gromadzić na tym subkoncie. Możemy ustawić cel oszczędnościowy – wakacje, remont, nowy samochód, a może emerytura? Oszczędzajmy już dziś, a skorzystamy na tym w przyszłości.


3

Kreatywnie z kartą kredytową

Dobrą metodą na to, by ograniczyć wydatki, jest rozsądne korzystanie z karty kredytowej. Visa TurboKARTA to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na skrupulatnym zarządzaniu pieniędzmi. Co roku możemy uzyskać nawet 360 zł zwrotu za zakupy, a samej karty można używać za darmo – o ile spłacamy na czas wszystkie kredyty (bezodsetkowy okres trwa nawet 54 dni). Ale to nie wszystko. Karta Visa gwarantuje również bezpieczne podróże, dzięki bezpłatnemu pakietowi car assistance. Mamy stały dostęp do pieniędzy, możliwość szybkich płatności zbliżeniowych i dostęp do ofert promocyjnych Visa Oferty. Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje nam kartę kredytową, dzięki której uda nam się rozsądnie zapanować nad swoim domowym budżetem a przy okazji spełnić swoje potrzeby bez wyrzeczeń.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.10.2020

Komentarze