Polisa OC na samochód elektryczny - jak i za ile?

Polisa OC to ubezpieczenie obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Dotyczy to także osoby posiadające auta hybrydowe oraz elektryczne. W tym przypadku jednak zarówno ceny, jak i zakres wyboru takich polis może różnić się od tych dedykowanych tradycyjnym pojazdom. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC samochodu elektrycznego?  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu elektrycznego. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie auta są bowiem ekologiczne i nie wydzielają szkodliwych dla środowiska substancji. Ceny elektrycznych pojazdów są wprawdzie nieco wyższe niż tych tradycyjnych. Jednak mimo że sam koszt zakupu auta elektrycznego jest dość wysoki, to jednak ich eksploatacja jest już bardzo tania. Jeżdżąc takim samochodem, można naprawdę wiele zaoszczędzić. Czy dotyczy to także kosztu wykupienia polisy OC? Dowiedzmy się więc, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego oraz sprawdźmy, jak wybrać najlepsze.

1

Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodu elektrycznego?

Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodu elektrycznego?

Auta elektryczne mają wiele zalet. Jedną z nich jest z pewnością oszczędność. Okazuje się, że posiadacze takich pojazdach mogą sporo zaoszczędzić w wielu obszarach ich użytkowania, w tym także przy kupowaniu polisy OC. Oczywiście obowiązuje ona każde auto elektryczne, jednak koszt ubezpieczenia jest w tym przypadku niekiedy znacznie niższy, niż przy pojazdach spalinowych. Średnia wysokość składki jest bowiem mniejsza nawet o ponad 20%. Zakup polisy OC dla fanów motoryzacji elektrycznej nie musi więc wiązać się z tak dużym wydatkiem. Ile więc kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego? Nie można podać tu jednej ceny, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Wpływ na koszt polisy mają zarówno parametry związane z samochodem, jak i sam kierowca. Bardzo często zdarza się, że dwie różne osoby zapłacą zupełnie inną kwotę za dokładnie taki sam pojazd. Do najważniejszych czynników decydujących o finalnej cenie ubezpieczenia za samochód elektryczny zaliczymy m.in.:wiek kierowcy 
czad posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów (prawo jazdy)
historię ubezpieczeniową kierowcy
model pojazdu
rok produkcji pojazdu. 


2

Jak obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu elektrycznego?

Parametrów, według których ustalany jest koszt polisy, jest oczywiście znacznie więcej, niż zostało to przedstawione powyżej. Z tego też powodu, aby obliczyć całkowitą cenę ubezpieczenia dla konkretnej osoby oraz pojazdu, warto skorzystać kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na kalkulatorubezpieczen.net.pl. Jest to narzędzie, które niezwykle ułatwi nam dokonanie wszelkich kalkulacji dotyczących tego, ile zapłacimy za to, by ubezpieczyć nasz samochód elektryczny. Dysponuje ono bowiem wszelkimi aktualnymi danymi, dzięki czemu gwarantuje bardzo wiarygodne wyniki. Kalkulator ubezpieczeń jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy uzupełnić krótki formularz, a narzędzie na podstawie tych danych wskaże nam, ile zapłacimy w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. 


3

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Wiemy już, że elektryczne samochody są tanie w eksploatacji. Pozostaje jednak pytanie, jak znaleźć ubezpieczenie, które zapewni nam najatrakcyjniejsze warunki umowy, a jednocześnie jego cena będzie niska? Mamy właściwie dwie opcje. Możemy szukać takiej polisy na własną rękę lub skorzystać ze wspomnianego już rozwiązania, czyli posłużyć się kalkulatorem ubezpieczeń. Narzędzie to na podstawie udzielonych przez nas informacji stworzy dla nas listę najlepszych i najtańszych polis na samochody elektryczne.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.09.2021

Komentarze