O czym musisz pamiętać przy zmianie ubezpieczyciela OC?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu, a za jego brak grożą wysokie kary i poważne konsekwencje. Polisę najczęściej wykupujemy na rok i często bez sprawdzenia innych ofert przedłużamy ją na kolejne lata. Nie zawsze jednak jest to korzystne rozwiązanie. Jak można zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe krok po kroku i o czym musisz pamiętać. Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.

1

Kiedy możemy zmienić ubezpieczyciela OC?

Kiedy możemy zmienić ubezpieczyciela OC?

Zacznijmy od tego, że zmiana ubezpieczenia OC jest możliwa i warto sprawdzać oferty innych ubezpieczycieli. Jak najwygodniej to zrobić? Można korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń OC, które porównują oferty ubezpieczeniowe pod kątem ceny i zakresu ubezpieczenia. Takim kalkulatorem jest np. Kalkulator OC i AC dostępny na www.mfind.pl. Warto porównywać ceny polis, gdyż, w zależności od towarzystwa, mogą się różnić nawet o kilkaset złotych. Prawdopodobnie nasz ubezpieczyciel będzie oferował nam specjalne warunki dla stałych klientów, jego oferta może być jednak nadal dużo droższa niż konkurencyjne. Dlatego warto korzystać z porównywarek i kalkulatorów OC.Kiedy mamy już najkorzystniejszą ofertę, pamiętajmy że ubezpieczyciela możemy zmienić tylko w określonych sytuacjach. O jakich sytuacjach mowa?Właśnie zbliża się termin wygaśnięcia Twojej aktualnej polisy OC. Przed końcem obowiązującej polisy musisz złożyć wypowiedzenie OC. Uważaj jednak na ciągłość polisy! Nową umowę musisz podpisać najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania starej, ponieważ pomiędzy umowami nie może być ani jednego dnia przerwy.Kupiłeś samochód z aktualną polisą OC poprzedniego właściciela. Pozostanie przy polisie poprzedniego właściciela to rozwiązanie, które może wydawać się oszczędnością, ale ubezpieczyciel w każdej chwili może na nowo przeliczyć składkę i kazać Ci dopłacić brakującą kwotę.Nie wypowiedziałeś jeszcze starej, a zawarłeś już nową umowę na OC, w związku z czym masz podwójne OC. To sytuacja, gdy stara umowa uległa automatycznemu przedłużeniu. Pamiętaj, że automatycznie przedłużoną umowę możesz wypowiedzieć w każdej chwili.


2

Jak zmienić ubezpieczyciela OC?

Aby zmiana ubezpieczyciela była skuteczna i aby nie doprowadzić do płacenia podwójnej składki, pamiętaj, że musisz wypowiedzieć aktualną umowę ubezpieczenia pisemnie. Co powinno zawierać wypowiedzenie?imię i nazwisko właściciela pojazduimiona i nazwiska współwłaścicieli pojazduadres zamieszkanianumer rejestracyjny, markę i model samochodunumer polisy ubezpieczeniowepowód decyzji o rezygnacjiKażdy z powyższych punktów jest ważny – bez niego skuteczna rezygnacja z ubezpieczenia nie będzie możliwa. Pamiętaj, że z polisy musisz zrezygnować najpóźniej w ostatnim dniu jej obowiązywania. Takie wypowiedzenie możesz złożyć osobiście u agenta ubezpieczeniowego lub wysłać pocztą czy też kurierem.


3

Co ze zniżkami?

Ważna informacja dla planujących zmianę OC: wypracowanych za bezszkodową jazdę zniżek nie tracimy, jednak musimy mieć świadomość tego, że mogą mieć inną niż dotychczas wysokość. Przy przeliczaniu nowy ubezpieczyciel weźmie pod uwagę przebieg ubezpieczenia i przygotuje nową kalkulację.


4

Wygraj w loterii Generali

Wygraj w loterii Generali

Taką właśnie ofertę przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Z okazji swoich 190. urodzin Generali ma dla swoich klientów loterię. Do wygrania jest pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz ponad 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Co należy zrobić? Wystarczy w terminie 22.03-20.06 wykupić lub wznowić polisę komunikacyjną w pakiecie z ubezpieczeniem NNW z TU Generali lub Proama poprzez stronę mfind.pl. Następnie zarejestrować się na stronie loterii. Wszystkie szczegóły otrzymasz w mailu od mfind po zakupie polisy. Więcej na ten temat mówi regulamin loterii.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.05.2021

Komentarze