Najlepszy kredyt gotówkowy - czy obecnie można znaleźć taką ofertę?

Znawcy biznesu zwykli mawiać, że każdy kryzys rodzi nowe możliwości. Nie inaczej jest dziś, w dobie powszechnego spadku zdolności kredytowej wśród Polaków oraz dużej niestabilności stóp procentowych. W chwili, gdy sporej części banków nie stać na stworzenie atrakcyjnej oferty kredytowej, wyłaniają się również instytucje gotowe wyjść  naprzeciw potrzebom klientów. Sprawia to, iż nawet w okresie gospodarczej bessy na rynku nadal dostępne są kredyty na dobrych warunkach. 

1

Dobry kredyt, czyli jaki?

Dobry kredyt, czyli jaki?

Pojęcie “dobrego kredytu” jest bardzo subiektywne. Każdy z nas ma inną sytuację finansową, cele oraz preferencje, dlatego trudno o uniwersalną klasyfikację. Niemniej wciąż jesteśmy w stanie rozważyć, czy określona oferta jest atrakcyjna względem konkurencyjnych propozycji, stosując analizę kilku parametrów. Co do nich należy?
Po pierwsze warto zastanowić się, jakie oprocentowanie oferuje bank, którego propozycja nas wstępnie zainteresowała. Jeśli opłata ta przekracza poziom 14-15%, warto rozważyć inne opcje. Z łatwością znajdziesz bowiem co najmniej kilka instytucji, które gwarantują oprocentowanie poniżej 12%. Należą do nich m.in.:Alior Bank (RRSO: 9,04%),
PKO Bank Polski (RRSO: 9,80%),
City Handlowy (RRSO: 8,70%). 
Dodatkowo upewnijmy się, iż wybrany pożyczkodawca nie chce obciążać nas regularnie tzw. ukrytymi kosztami. Ze względu na objętość umów kredytowych i skomplikowany, prawniczy język, niewiele osób jest w stanie dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy zawarte w dokumencie. Nieuczciwe instytucje mogą to wykorzystać i przemilczeć fakt, iż istnieją jeszcze inne, ponadprogramowe opłaty, o których jako klienci nie wiedzieliśmy. 


2

Najlepsze kredyty gotówkowe - procedura wnioskowania.

 Aby mieć szansę na otrzymanie świadczenia na korzystnych warunkach, musimy wykazać się inicjatywą. Po naszej stronie leży przede wszystkim poprawne wypełnienie formularza aplikacyjnego. To na jego podstawie zostaniemy bowiem ocenieni przez pracownika banku. Jak wnioskować poprawnie? 
Współcześnie nawet najlepsze kredyty gotówkowe możemy otrzymać za pomocą kilku kliknięć w sieci, bez konieczności wychodzenia z domu. Biorąc pod uwagę komfortowe warunki, w jakich składamy aplikację, powinniśmy szczególnie postarać się o zrobienie dobrego wrażenia na pracowniku banku, który będzie analizował nasz wniosek. Nie ignorujmy zatem próśb o wpisanie ważnych informacji oraz załączenie niezbędnych dokumentów. Starajmy się pisać klarownie, z zachowaniem zasad poprawnej pisowni. Kluczowe jest także zachowanie uczciwości względem banku, poprzez podanie wyłącznie prawdziwych danych dotyczących m.in. naszej sytuacji finansowej, zadłużenia czy stabilności zatrudnienia. 


3

Wyszukiwanie korzystnych ofert kredytowych online

Istnieje kilka sprawdzonych sposób na to, aby znaleźć atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego. Nie wszystkie są jednak tak samo efektywne i warte naszego zaangażowania. Jak wyszukać dobry kredyt online bez wysiłku?
Pomimo rozwoju technologicznego część kredytobiorców nadal pozostaje entuzjastami analogowego wyszukiwania atrakcyjnych ofert pożyczkowych. Niektórzy sprawdzają warunki kredytowe w poszczególnych bankach przeszukując ręcznie każdą stronę internetową wybranych instytucji, inni decydują się na stacjonarną konsultację z asystentami kredytowymi wielu banków jednego dnia. Obie te metody są skuteczne, ale męczące i wymagające inwestycji czasowej. Jak zrobić research kredytowy efektywniej?
Jeżeli interesuje nas porównanie wielu ofert kredytów równocześnie, najlepiej zaufać technologii i skorzystać z internetowych porównywarek pożyczkowych. Są to inteligentne narzędzia, które w mgnieniu oka zestawiają wiele propozycji kredytowych i wybierają oferty najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika. Co istotne, większość tego typu narzędzi funkcjonuje całkowicie za darmo. Oszczędź czas i wypróbuj porównywarkę kredytów online już dziś.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.10.2022

Komentarze