Nadajesz paczkę do Irlandii? Przed zamówieniem kuriera koniecznie zapoznaj się z tymi zasadami!

Nadajesz paczkę do Irlandii? Przed zamówieniem kuriera koniecznie zapoznaj się z tymi zasadami!

W okresie przedświątecznym przesyłki kurierskie do Irlandii cieszą się dużym zainteresowaniem. Stwarzają możliwość wysłania bliskim prezentów, ale też wsparcia ich w trudnej sytuacji, aby mogli spokojnie spędzić święta. Skorzystanie z usług firmy przewozowej w tym czasie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Dlatego warto wcześniej się przygotować, aby w ostatniej chwili nie spotkała Cię przykra niespodzianka.

1

Jak długo idzie paczka do Irlandii?

Jak długo idzie paczka do Irlandii?

Informacją, która ma szczególnie znaczenie w okresie przedświątecznym, jest ta o czasie realizacji usługi kurierskiej. Wysyłając prezenty pod choinkę, z pewnością chcesz, aby się pod nią znalazły. Może się jednak okazać, że kurier nie jest dostępny lub czas realizacji przesyłki do Irlandii jest zbyt długi. Osoby, które często korzystają z usług wewnątrzkrajowych, są przyzwyczajone, że paczka dociera do adresata w dwa dni. Irlandia jest jednak znacznie dalej niż Katowice czy Gdańsk.Wiedząc, jak długo idzie paczka do Irlandii, masz możliwość zaplanowania wysyłki tak, aby dotarła na czas. Niezbędne jest też wzięcie pod uwagę innych czynników, takich jak wspomniana dostępność kuriera czy ewentualne opóźnienia w trasie, których nie można przewidzieć. Ponadto standardowy czas realizacji usługi jest dłuższy niż do niektórych krajów UE. Paczki do Irlandii są dostarczane w czasie 3-4 dni roboczych.


2

Tanie paczki Polska-Irlandia – jak możesz je wysłać?

Dla osoby korzystającej z usług kurierskich z pewnością ważną informacją będzie też, ile kosztuje paczka do Irlandii. Zamawiając usługę przez serwis Euro-Paka, zyskujesz szansę na sprawdzenie ceny przesyłki do Irlandii. Możesz też porównać wszystkie oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Nie zawsze jednak tanie paczki Polska-Irlandia są najlepszym wyborem. Często bowiem „ekonomiczna” firma kurierska oferuje niższe ubezpieczenie lub inne mniej korzystne rozwiązania.Dzięki wspomnianemu serwisowi przesyłka kurierska do Irlandii może być nadana bez wychodzenia z domu. Ponieważ Irlandia jest krajem unijnym, procedury nadawania paczek są bardzo uproszczone. Nie musisz wypełniać deklaracji celnej, a kurier odbierze przesyłkę z Twojego domu i dostarczy ją wprost do adresata. Musisz jednak pamiętać o jej dokładnym zaadresowaniu, aby przesyłka nie wróciła do Ciebie. Również opłatę za usługę możesz wnieść przez Internet.


3

Czego nie możesz włożyć do przesyłki do Irlandii?

Pomimo ograniczonych formalności, braku kontroli celnej i stosunkowo dużej swobody w wysyłaniu paczek do Irlandii, nadal obowiązuje Cię lista przedmiotów, które nie mogą się w nich znaleźć. Zaliczają się do nich:● żywność i produkty nietrwałe,
● materiały żrące, łatwopalne, wybuchowe i radioaktywne,
● leki na receptę, psychotropy, narkotyki i używki,
● produkty akcyzowane,
● pieniądze i środki płatnicze,
● cenne precjoza i dzieła sztuki,
● broń i amunicja,
● żywe zwierzęta, rośliny, nasiona, wydzieliny zwierząt,
● szczątki ludzkie.Umieszczając w paczce produkt z powyższej listy, robisz to na własną odpowiedzialność. W przypadku jego wykrycia firma kurierska odmówi przewiezienia paczki, a Tobie mogą grozić dodatkowe konsekwencje. Dlatego, jeśli planujesz podarować bliskim koniak czy drogą biżuterię, zweryfikuj swoje plany, a nie narazisz się na kłopoty.


4

Jak pakować paczki do Irlandii?

Przesyłka kurierska do Irlandii powinna też być dobrze zapakowana. Jeśli wysyłasz rower, musisz go rozmontować, wszystkie części ze sobą złączyć i solidnie owinąć folią bąbelkową. Niezbędne jest wypełnianie pustych przestrzeni w paczkach taką folią, aby przedmioty nie przemieszczały się. Warto też owinąć pakunek z zewnątrz folią stretch i okleić taśmą pakową. Uchroni Cię to przed konsekwencjami, jeśli Twoja źle przygotowana paczka doprowadzi do uszkodzenia innych przesyłek.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.11.2021

Komentarze