Na czym polega ugoda z komornikiem?

Od pewnego czasu nie radzisz sobie ze spłatą swoich zobowiązań finansowych, w związku z czym rozpoczęto wobec Ciebie postępowanie komornicze? Dowiedz się, czy istnieje możliwość zawarcia ugody z komornikiem. Od pewnego czasu nie radzisz sobie ze spłatą swoich zobowiązań finansowych, w związku z czym rozpoczęto wobec Ciebie postępowanie komornicze? Dowiedz się, czy istnieje możliwość zawarcia ugody z komornikiem.

1

Egzekucja komornicza – w jaki sposób chronić swój majątek?

Egzekucja komornicza – w jaki sposób chronić swój majątek?

Egzekucja komornicza bywa nie tylko bardzo skomplikowana, lecz także stresująca. Nic w tym dziwnego – dłużnik jest pełen obaw o swój majątek oraz o to, że niebawem może go utracić. Czy istnieje możliwość, aby chronić swój majątek przed komornikiem? Tak. Jedną z rzeczy, które może zrobić dłużnik, jest próba zawarcia ugody z komornikiem. Wbrew powszechnej opinii, komornik może być skłonny do zawarcia tego typu ugody – pod warunkiem że dłużnik będzie w stanie go do tego przekonać.Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/egzekucja-komornicza-jak-sie-bronic/


2

Jak zwiększyć szanse na zawarcie ugody z komornikiem?

Z perspektywy wielu dłużników jakakolwiek próba porozumienia się z komornikiem może wydawać się z góry skazana na porażkę. Okazuje się jednak, że ugoda z komornikiem jest jak najbardziej możliwa. Warto porozmawiać z nim już na początkowym etapie egzekucji komorniczej. Aby zwiększyć swoje szanse, dłużnik powinien przede wszystkim przedstawić swój plan spłaty zobowiązań finansowych. Musi on być kompletny i realny, a przy tym – w oczach komornika – musi być rzeczywiście możliwy do spełnienia. Kiedy komornik zauważy, że dłużnik poważnie traktuje swoje długi i rzeczywiście planuje spłacić wszystkie zobowiązania, na przykład ograniczając wydatki czy podejmując dodatkowe zatrudnienie, być może będzie skłonny do tego, aby odroczyć kolejne etapy postępowania komorniczego. Dłużnik musi jednak pamiętać, że dysponentem postępowania egzekucyjnego jest wierzyciel i jeśli ten zażąda egzekucji przykładowo z nieruchomości to komornik musi ją przeprowadzić.Porozumienie z komornikiem w praktyce polega na tym, że ustalana jest spłata zobowiązań na pewnych jasno określonych warunkach. Jeśli dłużnik zadeklaruje terminy i kwoty spłat, a przy tym wykaże się dużą rzetelnością, komornik może zgodzić się na plan spłat, który będzie korzystniejszy dla dłużnika.


3

Ugoda z wierzycielem może być lepszym rozwiązaniem.

Należy pamiętać o tym, że komornik działa na podstawie sądowego tytułu egzekucyjnego. Ma on wiele obowiązków, a przy tym spoczywają na nim pewne ograniczenia. Podstawowym zadaniem komornika jest bowiem odzyskanie należności na rzecz wierzyciela. A zatem w przypadku egzekucji komorniczej dobrym rozwiązaniem może być również próba zawarcia ugody z wierzycielami. Efektem takich negocjacji może być na przykład rozłożenie długu na raty czy zmniejszenie kwoty odsetek – a to z pewnością byłoby bardzo korzystne dla dłużnika.


4

Egzekucja komornicza – wsparcie prawne może okazać się bardzo przydatne

Osoby, wobec których wszczęto egzekucję komorniczą, powinny przede wszystkim skonsultować się z doświadczonym w tym zakresie prawnikiem. Będzie on w stanie określić, czy ugoda z wierzycielami lub z komornikiem może być dobrym pomysłem, czy może warto sięgnąć po inne rozwiązania. Jedno jest pewne – w przypadku egzekucji komorniczej pomoc prawnika może okazać się nieoceniona. Obecnie jest bowiem wiele rozwiązań prawnych umożliwiających dłużnikowi ochronę majątku oraz odzyskanie płynności finansowej.Więcej na ten temat zadłużeń i upadłości konsumenckiej przeczytasz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.12.2022

Komentarze