Matura nie musi być przerażająca!

Matura to jedno z najbardziej stresujących doświadczeń młodości. Od jej wyniku zależy, czy bez robienia przerwy dostaniemy się na wybrany kierunek studiów. Jeśli chcemy zakończyć na tym etapie naukę, podczas poszukiwania pracy przyda się dowód na to, że poradziliśmy sobie z egzaminem dojrzałości. Jest wiele sprawdzonych sposobów na stres, ale chyba najlepszym z nich jest poczucie, że jesteśmy przygotowani. A co nam w tym pomoże?

1

Korepetycje i kursy maturalne

Korepetycje i kursy maturalne

Kilka miesięcy przed maturą warto przeznaczyć na intensywne powtórki. Bardzo efektywne mogą okazać się kursy maturalne, na których razem z grupą innych uczniów można utrwalić wiedzę ściśle związaną z wymaganiami do egzaminu. Pomocne jest wspólne robienie matur z poprzednich lat pod okiem doświadczonych wykładowców. Indywidualne korepetycje są niestety droższą opcją, zwłaszcza jeśli są prowadzone przez osobę sprawdzającą egzaminy. Takie zajęcia jednak znacznie zwiększają szansę na wysoki wynik matury.


2

Samodzielna nauka w domu

Do matury można przygotować się bez pomocy z zewnątrz. Idealną sytuacją byłoby przeczytanie całych podręczników, wszystkich lektur i zrobienie notatek, ale mało kto ma aż tyle czasu i samozaparcia. Z pomocą przychodzą repetytoria maturalne i vademecum z danego przedmiotu. Można znaleźć w nich same najważniejsze informacje dopasowane do wymagań egzaminacyjnych.Repetytorium maturalne z języka niemieckiego z pewnością ułatwi przygotowania do matury pod względem gramatyki czy słownictwa. Vademecum z fizyki pomoże powtórzyć najważniejsze informacje, wzory i sposoby rozwiązywania zadań. W pozycjach z języka polskiego otrzymamy podstawową wiedzę o epokach literackich, streszczenia i omówienia lektur oraz wyjaśnienie ważnych terminów literackich.


3

Wirtualne platformy ułatwiające naukę

Warto zapytać nauczycieli o sprawdzone witryny, które zawierają nie tylko przejrzyście podane informacje, ale też ćwiczenia i testy online. Dzięki nim utrwalimy i sprawdzimy swoją wiedzę z kolejnych działów. Takie atrakcyjne narzędzie zwiększa motywację do nauki, kiedy podkreślanie informacji w książkach staje się już zbyt męczące.Coraz więcej nauczycieli i prowadzących kursy tworzy prezentacje multimedialne i atrakcyjne testy online umożliwiające bieżącą rywalizację między uczniami. Emocje z tym związane wspomagają zapamiętywanie przydatnych informacji. To nic, że wiek maturalny to 18 lat. Warto wprowadzić do nauki element przyjemności i zabawy, bo dzięki temu łatwiej będzie przyswoić często skomplikowaną wiedzę. I matura przestanie być tak straszna!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.04.2022

Komentarze