Kalkulator ubezpieczeń – od czego zależy koszt ubezpieczenia?

Czy wiesz, że w sieci możesz samodzielnie oszacować koszt ubezpieczenia podróżnego? Służy do tego kalkulator ubezpieczeń.

1

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Nadchodzący urlop jest dla każdego z nas niesamowitym wydarzeniem, którego wprost nie możemy się doczekać. Nie jest ważne, czy to zaledwie weekendowy wypad, czy może dłuższa wycieczka. Wakacje zawsze są niesamowitą okazją do nabycia nowych doświadczeń, poznania innych kultur, zwyczajów czy kuchni, a także poznania wyjątkowych osób. To również czas wypoczynku i oddechu od codziennych trosk oraz stresów.Często jednak zorganizowanie urlopu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wiąże się to z załatwieniem wielu sprawunków, planowaniem, przygotowywaniem – i to nawet wtedy, gdy decydujesz się na biuro podróży. Niestety wielu podróżnych zupełnie zapomina o zakupie lub świadomie pomija nabycie ubezpieczenia turystycznego. W tym miejscu należy wyraźnie podkreślić, że takie działania są bardzo nieodpowiedzialne i niezależnie od celu wyjazdu zawsze świetnym pomysłem będzie wyposażenie się w polisę podróżną. Dzięki temu zyskasz o wiele wyższy komfort wypoczynku podczas wakacji, a w razie nieoczekiwanych okoliczności skorzystasz z najlepszej pomocy zagwarantowanej przez swojego ubezpieczyciela.


2

Jak wybrać ubezpieczenie?

W sieci bez trudu znajdziesz duży wybór ubezpieczeń turystycznych na rozmaite okazje. Tak duża ich ilość jest oczywiście korzysta z punktu widzenia konsumentów, bo powoduje rywalizację o klienta między poszczególnymi biurami. Zatem od czego zacząć poszukiwanie ubezpieczenia turystycznego? Świetnym sposobem jest skorzystanie z narzędzia takiego jak kalkulator ubezpieczeń. Po jego otwarciu wystarczy wpisać podstawowe dane i informacje, aby otrzymać szacowane zakresy oraz koszty zakupu polis ubezpieczeniowych. Opcjonalnie możesz również udać się na spotkanie z przedstawicielem do biura lub skontaktować z nim telefonicznie albo drogą elektroniczną.Warto odpowiedzieć także na pytanie, co wpływa na całkowity koszt ubezpieczenia. Jednym z istotnych czynników bez wątpienia jest miejsce, do którego zmierzasz. To bardzo istotne m.in. dlatego, że niektóre kraje wymagają konkretnych rodzajów polis z określonymi kwotami gwarantowanymi. Przykładem są choćby Chiny i Rosja.Nieco inaczej należy postępować też zależnie od tego, czy samodzielnie organizujesz wyjazd, czy zamierzasz skorzystać z usług biura podróży. W drugim przypadku niemal zawsze otrzymujesz w cenie pakiet podstawowego ubezpieczenia na minimalne kwoty gwarantowane, co w praktyce oznacza mniejszą ochronę. Dlatego coraz więcej podróżnych decyduje się na samodzielne rozszerzenie takiego ubezpieczenia. Przyjmuje się, że minimalna suma gwarantowana na terenie Europy to 30 000 euro, podczas gdy na innych kontynentach może dochodzić nawet do 60 000 euro.


3

Bez wątpienia na cenę ubezpieczenia wpływa też jego zawartość – odpowiednie polisy należy dopasować do swojego planu wyjazdu czy uprawianych aktywności. W podstawowym ubezpieczeniu zazwyczaj mieści się:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,

  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków),

  • ubezpieczenie assistance.Oprócz tego swoje ubezpieczenie możesz rozszerzyć o wiele innych pakietów, warto wspomnieć choćby o następujących przykładach:

  • rozszerzenie polisy dla rekreacyjnego uprawiania sportów lub sportów wysokiego ryzyka,

  • ubezpieczenie od biernego uczestnictwa w aktach terroru,

  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa z wyjazdu lub jego skrócenia,

  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.Każdy wyjazd powinien wiązać się z zakupem dopasowanego ubezpieczenia turystycznego. W podjęciu decyzji o nabyciu pomóc mogą takie narzędzia jak kalkulator ubezpieczeń, zawsze jednak trzeba przyjrzeć się zakresowi polisy oraz kwotom gwarantowanym.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.07.2020

Komentarze