Jakie dokumenty są potrzebne do ubezpieczenia samochodu?

Przed zakupem ubezpieczenia samochodu           należy przygotować      niezbędne      dokumenty . Oto krótki poradnik, z którego dowiesz się, co będzie Ci potrzebne      aby szybko i bezproblemowo załatwić sprawę w towarzystwie ubezpieczeniowym.

1

Dowód rejestracyjny pojazdu

Dowód rejestracyjny pojazdu

Dowód rejestracyjny to jeden z niezbędnych dokumentów do ubezpieczenia pojazdu. W nim znajdują się dane dotyczące samochodu. Chodzi przede wszystkim o takie informacje jak pojemność i moc silnika, model i marka auta oraz numer VIN. W dowodzie rejestracyjnym widnieje również data pierwszej rejestracji pojazdu za granicą bądź w Polsce. Należy je podać podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej.


2

Prawo jazdy i dowód osobisty

W trakcie zawierania polisy OC ubezpieczyciel zadaje pytanie dotyczące tego, od ilu lat ubezpieczający ma uprawnienia do kierowania pojazdem. Czynnik ten bowiem wpływa na wysokość składki za udzieloną ochronę. Ta informacja widnieje w prawie jazdy, dlatego ten dokument dobrze jest mieć przy sobie.Kupując ubezpieczenie, przydadzą Ci się dane dotyczące właściciela oraz pojazdu.Wszystkie dane dotyczące pojazdu wymagane przy zawarciu umowy znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym.Ważne jest także, aby mieć przy sobie       prawo      jazdy i dowód      osobisty, w którym znajdziesz , datę      urodzenia oraz numer PESEL.


3

Obecna polisa ubezpieczeniowa

Decydując się na zawarcie umowy ubezpieczenia samochodu z nowym towarzystwem ubezpieczeniowym, miej przy sobie aktualną umowę ubezpieczenia pojazdu     . Z tym     dokumentem możesz sprawdzić termin ważności polisy, dzięki czemu wykupisz nową z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia.     . Przedłużając umowę w tym samym towarzystwie, ten dokument nie jest wymagany.


4

Gdzie jeszcze znaleźć informacje potrzebne do ubezpieczenia samochodu?

Od kilku lat dane o pojeździe oraz o zdarzeniach związanych z samochodem są gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, które są udostępniane obywatelom. Można je sprawdzić w e-usłudze o nazwie „Mój Pojazd”. To ogólnodostępna baza danych, w której widnieją również dane właścicieli samochodu (zarówno obecnych, jak i poprzednich), a także szczegóły polisy ubezpieczeniowej. Co ważne, korzystanie z usługi Mój Pojazd jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy mieć tylko Profil Zaufany.Już wiesz, jakie dokumenty są potrzebne do ubezpieczenia samochodu. Jeśli chcesz uprościć proces zawierania polisy do minimum, a przy tym nie przepłacać, to koniecznie zapoznaj się z ofertą LINK4. U nas kupisz atrakcyjne ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu.Zrób to przez Internet – kalkulator OC i AC pozwoli Ci sprawnie i szybko wyliczyć wysokość składki. Możesz również spotkać się osobiście z jednym z agentów współpracujących z LINK4 lub skontaktować się z nami telefonicznie – pod numerem 22 444 44 44 czekają na Ciebie nasi konsultanci.Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.Materiał powstał przy współpracy z LINK4.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.11.2023

Komentarze