Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Marzysz o nowych meblach do sypialni, występujesz o pożyczkę do banku, a bank odmawia. Masz teraz trzy wyjścia: albo weźmiesz droższy kredyt w parabanku, albo pożegnasz się z meblami, albo zwiększysz swoją zdolność kredytową, czyli po prostu udowodnisz w banku, że dasz radę pożyczkę spłacić.

1

Karty kredytowe

Karty kredytowe

Po pierwsze: zrezygnuj z nieużywanych kart kredytowych. Po drugie: zmniejsz limit na karcie kredytowej, ponieważ bank oblicza zobowiązanie z tytułu jej posiadania. Bez znaczeniu jest tu, czy limit jest wykorzystywany, czy nie.


2

Miejsce zamieszkania

W przypadku, kiedy niedawno zmieniony został adres zamieszkania lub podajesz w banku adres zameldowania, koniecznie zaktualizuj dane. Musisz bowiem mieć na uwadze, że niektóre banki biorą pod uwagę miejsce zamieszkania, przy obliczaniu zdolności kredytowej.


3

Limit debetowy

Koniecznie zrezygnuj z nieużywanych limitów debetowych oraz odnawialnych, lub zmniejsz ich wysokość. Jest to ważne, gdyż bank dolicza każdy limit kredytowy, bez względu na to, czy jest wykorzystywany, czy nie, do ewentualnego długu, a każdy dług to mniejsza zdolność kredytowa.


4

Nie zgadzaj się na poręczenie kredytu

Poręczenie kredytu zmniejsza zdolność kredytową, ponieważ bank traktuje kredyt, który podżyrowaliśmy jako nasz dług, którym nieraz faktycznie się staje.


5

Zmień stan cywilny

Zawarcie małżeństwa zazwyczaj zwiększa zdolność kredytową, ponieważ ewentualny dług zostaje rozłożony na dwie osoby, z tego też powodu, nie jest wskazane podpisanie intercyzy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.02.2014

Komentarze