Jak zrozumieć kredyt?

Kredyt, jak go zrozumieć, by dokonać właściwego wyboru? W jaki sposób jest postrzegany przez ludzi? Najprościej kredytem można określić przelanie środków pieniężnych na rachunek w dowolnym banku ubiegającego się o niego. Oczywiście nie za darmo, ponieważ, jak każdy przedsiębiorca, a w tym wypadku jest nim bank, musi mieć swój w tym interes.

1

Z pozoru korzystny kredyt może okazać się bardzo zgubny, gdy będzie podjęta decyzja zbyt pochopnie. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, czy naprawdę nie ma innej możliwości zdobycia środków, potrzebnych do realizacji wyznaczonych celów. Opłaty za obsługę kredytu mogą nas dziwnie zaskoczyć w momencie pobieżnego przeczytania umowy, która może nas związać z bankiem na wiele, długich lat. Jeżeli już tak ma dziać się, niech to będzie dobrze przemyślane i przygotowane. Co należy zrobić, zanim zapadnie ostateczny werdykt?


2

Na rynku finansowym funkcjonuje wiele instytucji, które oferują produkty bankowe w zależności od potrzeb klientów. Kredyt, jako produkt powstał na zapotrzebowanie ludzi, którzy muszą mieć w krótkim czasie dostęp do dużej gotówki. Mówiąc, „duża gotówka” to rzecz względna, ponieważ dla każdego z nas ma inną wartość. Wykorzystanie pieniędzy pochodzących z banku też ma swoje przeznaczenie, często określone w zawieranej umowie.


3

Nie trzeba daleko szukać, do czego służy kredyt. Dla jednego jest formą dopływu dodatkowej gotówki, by zwiększyć swój prestiż oraz polepszyć tym samym stopę życiową, a dla innego z kolei zupełnym przeciwieństwem i ostatnią deską ratunku. Jak różne są przeznaczenia zaciągniętego kredytu. Jak skrajnie mogą różnić się od siebie. Ktoś, kto ma pieniądze i zarabia ponad stan, stać go na jeszcze więcej. Bank chętnie, ba zabiega o takich klientów, którzy szczególnie są traktowani.


4

Prawda o wszystkich kredytach niezależnie od nazwy jest taka, że niestety każdego nie stać na posiadanie kredytu. Widać to na każdym kroku, gdy „przeciętny” klient zaczyna wnioskować o przyznanie kredytu. Wraz z rozwojem potrzeb i zapewnienia sobie odrobiny luksusu naprzeciw takim zachciankom wychodzą banki, które w swojej ofercie mają bardzo atrakcyjne warunki kredytowe. Obecnie kredyt na dom, czy mieszkanie stanowi nieodłączny element egzystencji społeczeństwa. Wszyscy mamy swoje marzenia i ambicje, do których dążymy uparcie, a kredyt jest jednym ze sposobów na to, by osiągnąć swój cel.


5

Mając na koncie gotówkę możemy realizować marzenia o wycieczce egzotycznej do ciepłych krajów nad morzem i błękitną laguną albo w końcu wyśniony samochód o odpowiedniej klasie. Do tego dochodzi wypchany portfel kartami kredytowymi. Oto na pozór bogaty człowiek. Być właścicielem kredytu albo jeszcze lepiej kilku w różnych bankach to brzmi „prawie dumnie”.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2010

Komentarze

Wszystko jest dla ludzi, bo zostało wymyślone przez ludzi, ale rozwaga jest wskazana i ostrożność przy zawieraniu takich umów kredytowych.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 23:44:04

swietna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 23:14:21

Kredyt to czasem pomaga. ale też wpędza w kłopoty.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-25 17:16:49

To ważne, aby dobrze zrozumieć, co to jest kredyt. Fajne

Ostatnio zmieniony: 2010-12-13 15:38:00