Jak zostać bogaczem?

Każdy z nas marzy o tym, żeby nie martwić się o to, aby wystarczyło nam przysłowiowo od pierwszego do pierwszego, a przy tym żyć na pewnym poziomie materialnym, który dla większości z nas wydaje się być nieosiągalną utopią. TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!

  • Jest wiele poradników, ze szczegółowymi instrukcjami, jak osiągnąć sukces. Jednak nie podaję przykładów, abyście sami mogli wybrać ten, który najbardziej do Was trafia.
1

Często zastanawiamy się dlaczego innym udaję się założyć własną, dobrze prosperującą firmę, żyć w dostatku, a innym (nam) nie. Odpowiedź jest bardzo prosta i tkwi w naszej głowie.
Tak więc przede wszystkim zacznij myśleć o sobie nie jak o szarym człowieczku, ale jak o człowieku sukcesu. Traktuj świat jako nieskończonego dobrodziejcę, a takim się stanie.


2

Tak, tak nie żartuje. To nasze wewnętrzne blokady i wpojone nam przekonania stają na drodze sukcesu. Ile razy słyszeliśmy, że na to czy na tamto nam nie wystarczy, że nie mamy pieniędzy? Ile razy myśleliśmy o sobie jak o biedakach?
Czas z tym skończyć. Przestańmy zastanawiać się nad tym, jak oszczędzić, ale jak zarabiać więcej. Spisuj swoje pomysły w notesie, choćby były najbardziej absurdalne, wyobrażaj sobie, że wcielasz je w życie, dopracowuj szczegóły. Po pewnym czasie, gdy Twój entuzjazm ostygnie, uważnie je przeanalizuj i wprowadź konieczne poprawki.


3
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Billets_de_5000.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Billets_de_5000.jpg

Jeżeli pierwsze dwa etapy masz już za sobą, to pewnie zastanawiasz się, skąd wziąć na to wszystko fundusze. Brown Jakson powiedział kiedyś, że „Kiedy zaczynasz interes, nie martw się, że masz za mało pieniędzy. Ograniczone fundusze to nie wada, lecz zaleta. Nic bardziej nie rozwija pomysłowości.” Tak więc nie zamartwiaj się, wystarczy na początek niewielka kwota, jeżeli będziesz konsekwentny w swoim działaniu, Twoje pierwsze dochody pozwolą na dalsze inwestycje i rozwój.


4

Próbowałeś już swoich sił w biznesie, ale nic z tego nie wyszło? Przeanalizuj swoje błędy i więcej ich nie popełniaj, ale nie rezygnuj z dania sobie drugiej szansy. Czasem może się okazać, że wybrałeś taką gałąź gospodarki, na którą akurat nie było popytu, lub gdzieś popełniłeś błąd. Przeanalizuj dokładnie tą sytuacje i wyciągnij z niej wnioski.


5

I pamiętaj: siedząc w domu z założonymi rękami nic nie stracisz, ale i nic nie zyskasz.
Zmień swoje nawyki myśleniowe i ruszaj podbijać świat.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • „Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie osiągnie sukcesu” Mark Twain


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.01.2013

Komentarze

Najczęściej jest tak, że im więcej mamy, tym bardziej boimy się zaryzykować! Dlatego też nie warto czekać aż uzbieramy naprawdę dużą kwotę, ale ruszać z tym co mamy, a brak gotówki pociągnie za sobą naprawdę dobre, innowacyjne rozwiązania, trzeba tylko naprawdę chcieć i wierzyć w sukces!

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 07:02:13

Budująca porada, szczególnie dla tych którzy mają jakiś pomysł na biznes, ale boją się go zrealizować.Pozdrawiam:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 08:26:48

Nie każdy nadaje się do prowadzenia biznesu.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-09 19:15:43