Jak zawsze mieć ustawiony aktualny czas w różnych urządzeniach?

Spóźnienia są zawsze nie mile widziane. Każdy kto musiał się kiedyś tłumaczyć ze spóźnienia o tym dobrze wie. Czasem spóźnienie wynika z błędnego czasu pokazywanego przez zegarek i na takie spóźnienia jest właśnie ta porada.

1
Aktualny czas to bardzo ważna rzecz. Aktualny czas to bardzo ważna rzecz.

Czas światowy wyznaczany jest za pomocą wzorców i odpowiedniej sieci rozsyłania tych wzorców czasu.
Przykładem może być dystrybucja czasu przez sieć Internet, rozsyłanie aktualnego czasu przez system GPS. Ciekawym choć dość archaicznym obecnie wzorcem czasu jest system DCF-77.
Żeby, więc uniezależnić się od nakręcania i ręcznego ustawiania własnego zegarka, warto zaopatrzyć się w urządzenia, które samoczynnie mogą się synchronizować z jednym z tych wzorców czasu. Nawet najlepsze zegarki mogą się spóźniać lub spieszyć, więc warto czasem ich ustawienia korygować, najlepiej automatycznie.


2

Przykładem urządzenia synchronizującego się z serwerami czasu w Internecie może być każdy komputer PC z systemem Windows. Wystarczy w zakładce Zegara "Czas z internetu" zaznaczyć opcję "Synchronizuj automatyczne z internetowym serwerem czasu" i Wybrać Serwer z listy. Aby być pewnym, że aktualizacja jest możliwa można wcisnąć klawisz "Aktualizuj teraz". Otrzymamy komunikat o poprawności synchronizacji.

Podobne funkcje posiada wiele laptopów i tabletów z dostępem do internetu. Niestety komputera i laptopa nie zabierzemy wszędzie ze sobą.


3

Przykładem urządzeń synchronizujących się z wzorcem czasu GPS są urządzenia do nawigacji w tym smartfony. Można w nich ustawić funkcje odbierania i aktualizacji czasu z odbiornika GPS. Funkcja prosta w użyciu a nawigacja staje się standardem w większości samochodów. Jednak z samochodu też czasem trzeba wysiąść.


4

Ostatnią grupą urządzeń, która pomoże nam mieć przy sobie zawsze aktualny czas jest grupa zegarków na rękę wyposażona w odbiornik systemu DCF-77. Taki odbiornik posiadają zegarki firmy Casio oznaczone znakiem WAVE CAPTOR. Urządzenia te w zależności od ustawień menu codziennie lub na życzenie użytkownika mogą korygować swoje ustawienia wykorzystując odbiór wzorca czasu nadawanego z Frankfurtu nad Menem na falach długich. Zegarek zmienia również ustawienia zmiany czasu zimowego na letni i z powrotem na podstawie kalendarza.


5

Tak, więc w zależności czy siedzimy w biurze, domu, czy jedziemy samochodem , czy też idziemy pieszo, mając któryś w powyższych systemów możemy ograniczyć upokorzenie i konflikty związane z tłumaczeniem się ze spóźnień. Oczywiście takie pomoce nie zastąpią dobrego planowania i kalendarza z terminarzem, ale błędy pomiaru czasu przez zegarek dziadka przestaną być problemem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.11.2012

Komentarze