Jak zarobić podczas studiów?

To w jaki sposób możemy zarobić na nasze studenckie wydatki zależy od wielu aspektów. Od miejsca zamieszkania, operatywności lub znajomości, które znacznie ułatwiają znalezienie i utrzymanie się na miejscu pracy. Studentom dziennym, bo do nich kierowany jest mój artykuł, trudniej znaleźć pracę ze względu na deficyt wolnego czasu. Mimo tego jest kilka możliwości, które dają zarobić.

  • zapał do pracy
1

Praca w restauracji/ barze.
Jeżeli nasz plan tygodnia przewiduje wolne wieczory, dobrym rozwiązaniem będzie praca w restauracji lub barze jako kelner. Wymagane są tu najczęściej: prezencja , aktualna książeczka sanepidowska, a przede wszystkim dryg do pracy w tej branży. Stawki od 7złotych + napiwki ;)
Można też szukać pracy jako ulotkarz , ale to zajęcie nie wydaje mi się zbyt twórcze .


2

Można też szukać pracy jako przy roznoszeniu ulotek, ale to zajęcie nie wydaje mi się zbyt twórcze .


3

Uważajmy na piramidy finansowe.
Powinniśmy uważać na oferty pracy w piramidach ekonomicznych, choć dla wielu ludzi będzie to idealne rozwiązanie na wypełnienie luki w wolnym czasie i zarobek. Dla pozostałych może okazać się jego stratą, a nawet chwilowo zdemotywować. Umiejętności potrzebne to operatywność i bardzo dużo energii. Stawka od zerowej, wzrasta wraz z liczbą zwerbowanych klientów w "piramidzie".


4

Praca w cateringu.
Mając wolne weekendy możemy zatrudnić się w cateringu na meczach lub targowiskach i jest to najbezpieczniejszy sposób na pracę. Przy okazji warto wspomnieć, że prace w gastronomii nie należą do prostych ,ale z głodu tu nikt jeszcze nie umarł;) Polecam
Stawka od 10 złotych netto.


5

Praca na pół etatu
Będąc pewnym swojej pozycji na studiach dobrą opcja jest praca na pół etatu, w elastycznym wymiarze czasu. Taką ofertę skierowaną do studentów mają na przykład niektóre sieci sklepów. Wymagany jest status studenta, operatywność. Stawki od 7.5 zł na godzinę


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • weryfikacja oferty


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.09.2012

Komentarze

Świetne, chodź nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Może być jeszcze ten portal :)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 20:49:22

Można też udzielać korepetycji, jak czujemy się dobrzy w jakiejś dziedzinie. Jest wiele sposobów, aby dorobić do kieszonkowego. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-28 19:46:07