Jak zarobić na karcie kredytowej ?

Wiele osób twierdzi że karty kredytowe to najgorsze zło w finansach bo drastycznie zadłuża społeczeństwo , które ma duże problemy ze spłatą tych kart. Warto wiedzieć, że wiele osób nie wie jak działa karta kredytowa , w jakich okolicznościach z niej korzystać tak , żeby to ona pracowała dla nas a nie odwrotnie. Porady wskazane tutaj pozwolą ci spojrzeć inaczej na swoją kartę kredytową i jej możliwości, a dzięki temu będziesz wiedzieć jak na niej zarabiać.Więc jak zarabiać na karcie kredytowej?

1

Okres bez odsetkowy( grace period) !
To inaczej odroczony termin płatności, w niektórych bankach to nawet 58 dni- a to czas w jakim musisz się zmieścić żeby nie płacić żadnych kosztów jak odsetki . Na karcie kredytowej masz tzw. cykl rozliczeniowy np. od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca. Przez 30 dni robisz zakupy kartą bank wysyła ci wyciąg - czyli zestawienie wszystkich twoich zakupów i daje ci wybór albo spłacasz całość zadłużenia na karcie albo kwotę minimalną np. 5%. I tutaj ważne żeby spłacić całość zadłużenia bo inaczej to bank będzie na nas zarabiał. Jak wykorzystać odroczony termin dla swoich korzyści? np. kartą robisz zakupy w hipermarkecie, za rtv i inne sprawy, a w tym czasie gotówka na twoim koncie może być albo na lokacie np. 7 dniowej , lub 30 dniowej , albo na koncie oszczędnościowym- twoje pieniądze pracują a ty robisz zakupy za pieniądze banku- pamiętaj tylko, że jak przyjdzie rozliczenie z banku to musisz wówczas spłacić całość zadłużenia.


2

Płać kartą zamiast gotówką!

Po części opisałem to w poprzednim kroku, czyli wynagrodzenie inwestujesz w konto oszczędnościowe lub inne źródła które pozwolą ci zarobić % nawet niski. W tym czasie posługujesz się kartą- obecnie już coraz więcej punktów daje możliwości płacenia kartą. Pamiętaj ,że płacąc kartą robisz tzw. obrót na karcie co może pozwolić ci na pozbycie się opłaty rocznej - która w większości jest zwolniona w momencie dokonania w ciągu roku obrotu np. na 18 000 tyś. Płacąc kartą oszczędzasz również na kosztach wypłat z obcych bankomatów które często słono kosztują jeśli w pobliżu nie ma dostępu do naszego banku.


3

Sprzedaż za pieniądze banku !

Jeśli handlujesz możesz za towar zapłacić kartą kredytową,gotówkę lepiej zostawić na ewentualność, a w momencie jego sprzedaży oddasz w wyznaczonym terminie przez bank kwotę już z wyrobionego zysku.


4

Rachunki i opłaty płać kartą - wiele banków daje możliwość przelania z karty kredytowej środków na inny rachunek i traktowane jest jako transakcja bezgotówkowa czyli zaliczana do okresu bez odsetkowego. Ważne ,żeby wcześniej dokładnie sprawdzić czy taka możliwość istnieje i czy nie ma z tego powodu jakiś dodatkowych kosztów.


5

zarabiaj na CashBack - czyli usługa którą niektóre banki wynagradzają swoich klientów, płacąc im za to że robią zakupy i płacą kartą- czyli kupujesz telewizor za 2500 zł - bank zwraca ci 1-3% ( w zależności od banku), niech to będzie 1 % to jest kwota-25 zł - może nie dużo , ale zawsze oszczędzasz dodatkowo środki inaczej zarabiasz płacąc kartą. Uwierz mi, że sam to praktykuję i jestem wstanie czasami w ciągu roku zaoszczędzić sporą sumę.


6

Rabaty i zniżki - to kolejna możliwość , dzięki płatnościom kartą - banki dają różne zniżki w określonych sklepach czy też gratisy, punkty wymienialne na nagrody czy pieniądze.Warto korzystać bo zniżki dochodzą czasami nawet do 50% normalnej ceny- więc to dobra inwestycja w rzeczy na których możesz zaoszczędzić.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.12.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:23:47

@miszka thx za komentarz- wierzę, że to pomoże innym :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-22 21:29:42

Takiej edukacji nigdy za mało!

Ostatnio zmieniony: 2011-02-22 11:20:44