Jak zarobić na domenach internetowych ?

Domeny internetowe są coraz częściej traktowane jako znakomite żródło dochodów. Wykorzystywane są jako znakomite źródło zarobku i w wielu przypadkach pewny kapitał. Jednak zaistnienie na tym rynku nie jest łatwe. Należy znać wiele zasad inwestowania w domeny które i tak nie zawsze gwarantują sukces. Bowiem domena jest tyle warta ile ktoś chce za nią zapłacić, czasami zupełnie inne sumy niż wskazuje wycena. W tej poradzie, przedstawię kilka żelaznych zasad o których trzeba pamiętać podczas inwestowania w domeny. Pomogą Ci one na łatwiejszy start. Zapraszam do lektury.

1

1.Zdecydowałeś się zainwestować w domeny. Przygotuj się więc do nabycia domeny. Najlepsze domeny to są domeny łatwo zapamiętywalne oraz łatwopisalne z jak najmniejszą ilością znaków szcególnych np. domena euro-polska-2012 była by słabą domeną w porównaniu z domeną euro2012. W tej pierwszej domenie występują aż w sumie 3 znaki szczególne, są to dwa myślniki i liczba. Więc jest nie wygodna do pisania i trudniejsza do zapamiętania. Nie inwestuj w takie domeny. Najlepiej zainwestować w domeny 3 literowe.


2

Zdecydowałeś się np. na domenę 3 literową xxx.pl. ZNAKOMICIE ! Bo właśnie domeny 3 literowe są najbardziej poszukiwane na rynku i ludzie naprawdę za nie są w stanie oddać grube pieniądze.


3

Domena wybrana. Jak ją nabyć. Zwracaj uwagę kiedy jej abonament wygasa, czy jest opłacona, to są bowiem dwa najważniejsze czynniki. Jeśli kupujesz na Allegro jest to bardzo proste. Domenę z rynku wtórnego nabywa się w bardzo prosty i przyjemny sposób. Możliwe jest nabycie poprzez: Cesję, przekazanie kodu AuthInfo. Człowiek od którego kupujesz domenę, przekaże Ci wszystkie informację do pomyślnego sfinalizowania transakcji. Często proces przekazania domeny trwa kilka minut.


4

Domena kupiona. Masz pełne prawa do jej własności. Co z nią zrobić? Kosztowała Ciebie 100zł. Teraz możesz ją sprzedać, wydzierżawić, lub tez możesz spokojnie czekać aż jej wartość wzrośnie. Sprzedać ją np. za rok za 200zł. Domena może przynosić Ci stały miesięczny dochód (parking domen). Powodzenia w inwestycji.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • UWAGA: STARAJ SIĘ SKUPIĆ NA DOMENACH Z ROZSZERZENIEM .pl


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.09.2010

Komentarze

wg mnie dużej wiedzy nie trzeba. Samemu można się spytać czy dana domena do której się przymierzamy jest łatwa do zapamiętania, ew. może pomóc google keyword tool. Mieć trochę pieniążków na start i można zaczynać :)

Ostatnio zmieniony: 2013-05-08 02:16:12

zgadzam się

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 16:45:08

Wydaje mi się że trzeba mieć baaardzo dużą wiedzę żeby na tym nie umoczyć ...

Ostatnio zmieniony: 2013-01-17 12:28:57