Jak zarabiać 10% rocznie?

Każdy marzy o tym, by zarabiać więcej niż na lokacie bankowej, nie ryzykując jak przy inwestycjach w akcje. Zyski 10% rocznie, a nawet i więcej, oferują obligację notowane m.in na rynku Catalyst.

  • Rachunek maklerski, pieniądze
1

Załóż konto maklerskie w domu lub biurze maklerskim, o ile jeszcze go nie masz. Posiadanie rachunku maklerskiego jest niezbędne do inwestowania w obligacje.


2

Wpłać pieniądze na rachunek maklerski. Ceny obligacji są bardzo różne. Z reguły cena jednej obligacji to 1 tys. złotych, aczkolwiek są obligacje po 100 złotych, jak i po 500 tys. złotych za sztukę.


3

Wybierz najbardziej odpowiednią dla Ciebie obligację. Przy wyborze obligacji zwróć koniecznie uwagę na cenę (zarówno nominalną, jak i w arkuszu), oprocentowanie, częstotliwość wypłacania odsetek, datę wykupu. Koniecznie spójrz na kondycję finansową emitenta - tutaj leży główne ryzyko w inwestycjach w obligacje.


4

Oblicz cenę obligacji, za jaką można obecnie ją kupić i ustaw swoje zlecenie w arkuszu lub kup po cenie ASK.


5

Ciesz się zyskami wyższymi niż na lokacie:)


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Każda inwestycja na rynku kapitałowym wiąże się z ryzykiem utraty całości lub części kapitału. Jeżeli nie wiesz, jak działa instrument w jaki inwestujesz, to nie inwestuj. Najpierw zapoznaj się z tematem, a potem wróć na rynek.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.10.2010

Komentarze

Nie znam się na tym wiec nie ryzykuje

Ostatnio zmieniony: 2011-10-27 13:35:31

Czy kolega na 100 % ma na myśli obligacje?

Ew. czy te 10% jest netto czy brutto?

Ostatnio zmieniony: 2010-11-15 20:10:41