Jak zaoszczędzić trochę pieniędzy używając komputera?

Skoro czytasz tę poradę to w 99% siedzisz zapewne przed komputerem. A czy zastanawiałeś się kiedyś, jak komputer może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy? Jeżeli nie to zajrzyj do tej porady.

  • Komputer
  • Dostęp do internetu
1

"Korzystaj z VoIP'a, czyli dzwoń przez internet"
Największą zaletą i korzyścią VoIP jest ogromna redukcja kosztów połączeń telefonicznych. Dotyczy to przede wszystkim połączeń krajowych i międzynarodowych - im dalej głos wędruje przez Internet – tym tańsze połączenie. Ceny, w porównaniu do zwykłych operatorów są naprawdę konkurencyjne


2

"Korzystaj z darmowych kont internetowych"
Obecnie coraz więcej banków oferuje darmowe konta internetowe. Więc skoro nie musimy płacić za ich obsługę to dlaczego mamy nie skorzystać.


3

"Stwórz komputer wielozadaniowy"
W miarę nowy komputer może zastąpić ci telewizor, wierzę stereo, czy konsolę do gier. Jeżeli ktoś ma laptopa to ma trochę ograniczone możliwości jednak z PC-em rozbudowa sprawa jest o wiele prostsza. Monitor 22' z wbudowanym tunerem TV w zupełności może zastąpić telewizor, a karta dźwiękowa wierzę czy magnetofon:) Rzeczy, które stały się niepotrzebne możesz sprzedać na aukcjach.


4

"Pilnuj swoich finansów"
Przyzwoicie sporządzony arkusz kalkulacyjny może bardzo szybko pomóc w porządkowaniu finansów. Warto codziennie wpisywać swoje wydatki, które są automatycznie sumowane i odejmowane od środków jakie posiadamy. Ponadto można dzięki temu sprawdzić, jaką część wydatków przeznaczamy na jedzenie, ubrania czy przyjemności. W ten sposób łatwo poznać swoją strukturę wydatków.


5

"Kupuj przez internet"
Masz dzięki temu większe możliwości na porównanie cen w różnych sklepach a przez to, przy zamawianiu większej ilości, kupisz taniej. Możesz połączyć niektóre zakupy ze znajomymi dzięki czemu zmniejszą się koszy przesyłki.


6

"Sprzedaj encyklopedie"
Internet jest na tyle bogatym źródłem wiedzy, że warto odkurzyć z książek swoje szafki.W moim przypadku większość z nich to były encyklopedie, z których fakt faktem nie korzystałem już kilka lat. Wszystkie te druki zastępuje mi teraz Wikipedia czy słowniki PWN.


7

"Oszczędzaj na podróżowaniu"
W internecie możemy znaleźć sporo wyszukiwarek tanich biletów. Korzystajmy z tego bo w końcu "po co przepłacać?". Strony do wyszukiwania tanich lotów to np. skyscanner.pl


8

"Ucz się za darmo"
W internecie znajdziemy mnóstwo darmowych kursów. Za darmo możemy uczyć się języków obcych, finansów, historii i czego tylko dusza zapragnie. Wystarczą tylko chęci i trochę wolnego czasu.


9

"Drukuj rabaty"
Warto założyć sobie dodatkowe konto mailowe, i na ten adres zapisywać się na wszelkie newslettery na stronach firm, których produkty kupujemy (np. ubrania) czy konkretnych sklepów. Często firmy te przysyłają swoim subskrybentom unikatowe kupony rabatowe, nawet do 70%.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.06.2010

Komentarze

Ciekawe-jednak do książek czuję pewien sentyment, więc nie zastąpię ich całkowicie komputerem.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 08:36:23

super, warto wiedzieć, dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 20:57:43

spodobał mi się punkt 9 , dopóki nie przeczytałam komentarza Marcina ... i tu czerwona lampka , to rzeczywiście może być pułapka

Ostatnio zmieniony: 2012-06-29 08:14:51

Kupny rabatowe - jednak tutaj kryje się pułapka, w która możemy wpaść. Zbierając rabaty, będziemy podsycać swoją chęć robienia zakupów, bo to przecież będą zakupy prawie darmo. Mogę to kupić, bo przecież zaoszczędzę na tym 30 %.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 22:14:13

Szczególnie podoba mi się krok 9, nigdy o tym nie myślałem, a to ciekawy sposób oszczędzania.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 17:02:24

no ciekawe, może z czegoś skorzystam :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-23 19:42:28

Dużo przydatnych informacji. Sam ostatnio zacząłem oglądać filmy korzystając z komputera. Ciekawa porada 5/5.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-11 20:35:03

>@RobertCh:
>Nie koniecznie, chociaż zależy to również od wieku w jakim jesteśmy.
>

niekoniecznie... słownik również on-line?

Ostatnio zmieniony: 2010-10-16 10:16:23

Niekoniecznie, chociaż zależy to również od wieku w jakim jesteśmy.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-27 09:06:41

Z tą sprzedażą encyklopedii to trochę chyba za daleko się posunąłeś. Wikipedia owszem jest dobra, ale zawiera bardzo dużą ilość błędów w treściach o których większość użytkowników wie. 
Tak samo z wielozadaniowym komputerem. Sama karta dźwiękowa nie zastąpi Ci wieŻy (;p), jeśli wieża jest naprawdę dobra to nawet byłoby głupotą zastępować dobry dźwięk, dźwiękiem "z komputera".