Jak zaoszczędzić na produktach dla niemowląt?

Nowy członek rodziny to niewypowiedziane szczęście. Proza życia niestety sprawia, że i w tym obszarze nie ominą nas naprawdę spore wydatki. Poniżej przedstawiam kilka porad, jak uniknąć zbędnych kosztów a zaoszczędzone pieniądze odłożyć np. na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym dla maluszka.

  • Pomysł na zainwestowanie odłożonych pieniążków :)
1
Piękny dzidziuś. Źródło zdjęcia: www.sxc.hu/photo/1394374 Piękny dzidziuś. Źródło zdjęcia: www.sxc.hu/photo/1394374

Kupując ciuszki w wyprawce dla noworodka skupcie się na rzeczach naprawdę niezbędnych. Maleństwo rośnie w niewiarygodnym tempie i niepotrzebne jest mu kilkanaście kompletów bielizny, z których większość założy tylko raz. Podobnie z kosmetykami - nie kupujcie na zapas, gdyż może się zdarzyć, że dzidziuś będzie miał jakąś alergię i nie będziecie mogli z nich korzystać.


2

Przed narodzinami dzidziusia nie ma również co szaleć z zabaweczkami, zwłaszcza bardzo drogimi fotelikami - bujaczkami, siedziskami czy chuśtaweczkami. Noworodek nie potrzebuje takich "sprzętów", a może okazać się, że wcale nie będzie miał ochoty na korzystanie z nich. Stopniowo jak będziecie poznawać swoje dziecko, przekonacie się co lubi i spokojnie będziecie mogli nabyć zabawki stosowne do jego upodobań.


3

Na pewno będzie odwiedzać Was mnóstwo gości - jak to w zwyczaju oczywiście każdy obowiązkowo z prezentem. Nie krępujcie się i poproście: " Słuchaj, nie potrzebujemy kolejnych śpioszków czy bodów, bardziej ucieszymy się z ciuszków w większym rozmiarze, książeczek czy po prostu pampersów". Zwróćcie się z prośbą o to, co najbardziej przyda się Waszej pocieszce. Na pewno zostaniecie zrozumiani.


4

Korzystajcie z propozycji i odkupujcie ubranka od swoich znajomych czy członków rodziny. Zwykle są one w świetnym stanie - wystarczy przeprać i niewiele różnią się od tych, które aktualnie zalegają na sklepowych półkach.


5

Sami również starajcie się wystawiać niemowlęce ciuszki na portalach aukcyjnych i odsprzedawać znajomym. Po co mają się kurzyć w pudłach na strychach czy pawlaczach? Jeśli planujecie kolejne dziecko, wystarczy skorzystać z prezentowanych porad :).


6

Logujcie się na portalach dla młodych rodziców - często organizowane są tam konkursy ze świetnymi nagrodami - również gwarantowanymi, a w newsletterach niejednokrotnie pojawiają się kody promocyjne do sklepów z artykułami dziecięcymi.


7

Wykorzystajcie gratisy jakie proponują popularni producenci produktów żywnościowych czy kosmetycznych dla niemowląt. Wystarczy zarejestrować się na ich stronach internetowych i można otrzymać całkiem niemałe zestawy kosmetyków, czapeczki, śliniaczki, próbki deserków, zupek, a nawet zabaweczki.


8

Korzystajcie z kart punktowo-rabatowych, jakie oferuje wiele sieci handlowych z artykułami dla maluszków (drogerie, sklepy z ubrankami i zabawkami, apteki). Wiele kuponów promocyjnych można znaleźć również w prasie dla młodych rodziców.


9

Jeżeli karmicie niemowlaka mlekiem modyfikowanym warto znaleźć tania aptekę internetową i kupić w niej kilka puszek naraz, co pozwoli zaoszczędzić nawet płacąc za przesyłkę. Może i uda się odebrać produkt osobiście. Podobnie ma się sytuacja z pieluszkami - tutaj spokojnie można wziąć pod uwagę również portale aukcyjne.


10

Nie ulegajcie trendom mody, jeśli chodzi o wózeczki, foteliki samochodowe czy łóżeczka. To co modne zwykle jest drogie, a w tej kwestii liczy się przede wszystkim funkcjonalność i wygoda Waszego dziecka i Wasza.


11

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nigdy nie oszczędzajcie na zdrowiu niemowlaka!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.10.2012

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:27:30

Osobiście korzystałam z próbek dostępnych po zalogowaniu się na stronach Hipp (deserki, łyżeczki, poradnik żywieniowy), Bebilon (pluszowy miś, czapeczka, poradnik dla mam) oraz Johnson&Johnson (zestaw kosmetyków).

Ostatnio zmieniony: 2012-11-06 22:25:52

ja jestem zaineresowana linkami do tych internetowych stron. Kiedys dostalam tylko probki deserow.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-03 13:14:09

Ja kupuję córce ubrania w "ciucholandach" bo rośnie szybko, a ciuszki takie są juz parokrotnie prane, wyzbyte całej te chemii, więc zdrowsze.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-26 10:09:39

Trochę się zaniepokoiłam, jak przeczytałam tytuł, bo jak można oszczędzać na maluszku?! Ale to mądre oszczędzanie, ja szczerze mówiąc też korzystam z aukcji internetowych, ciuszków po znajomych dzieciach, zabawek na razie nie kupuję, będę kupować, jak dziecko bardziej będzie się zabawkami interesowało, ale myślę, że fajnym wybrnięciem z tego byłaby karuzela nad łóżeczkiem, a jak dziecku się znudzi, to zawsze można ją "posłać" gdzieś dalej. Myślę, że porada jest fajna i praktyczna, ale jedno bym dodała, na zachodzie popularne są takie spotkania jak Baby Shower, gdzie przyszłe mamy zapraszają inne mamy (i nie tylko) i każda coś przynosi dla dziecka. I to ma podwójną korzyść, bo mama może się rozerwać trochę na takim spotkaniu.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-25 18:02:36