Jak zacząć zarabiać w sieci?

Wiele osób zarabia już całkiem przyzwoite pieniądze z internetu. Powstaje coraz więcej sposobów na to jak ugryźć również i dla siebie kawałek z tego tortu. Tak naprawdę nie podam tu gotowych rozwiązań (dla każdej osoby optymalne będzie inne). Natomiast można określić absolutne podstawy które są bazą do tego aby odnieść sukces.

1

Jakakolwiek aktywność związana z pieniędzmi wiąże się w obecnych czasach z posiadaniem własnego konta bankowego. To podstawa. Zacznij więc od wybrania odpowiedniego konta dla siebie. Na początek polecam otwarcie konta internetowego z darmowym prowadzeniem konta i darmowymi przelewami. Obecnie jest mnóstwo banków oferujących takie konta więc znalezienie odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Zyskujemy wówczas dostęp do konta 24h na dobę oraz całkowitą kontrolę nad nim.


2

Jeżeli jesteś zainteresowany bezpośrednim inwestowaniem (czyli np. giełda, forex itp) najlepiej zacznij od konta dema. Zakładając konto demo i obracając wirtualnymi pieniędzmi sprawdzisz czy w ogóle nadajesz się do tego nie tracąc rzeczywistych pieniędzy. Nawet jeśli udało Ci się coś wirtualnie zarobić to przemyśl na spokojnie zanim podejmiesz jakąkolwiek istotną decyzję związaną z realnymi pieniędzmi. Pamiętaj że hossa nie trwa wiecznie ! Jeżeli czujesz że to jest to w czym chcesz spróbować sił to pamiętaj aby zainwestować w realu tylko tyle ile jesteś w stanie stracić! Przy inwestycjach wyłącz emocje, one nigdy nie są dobrym doradcą. Jeżeli straciłeś gdzieś pieniądze, zrób sobie trochę przerwy, ochłoń i nie staraj się natychmiast odegrać. Postaraj się zdywersyfikować swoje inwestycje. Trzymanie całego kapitału w jednej spółce to ogromne ryzyko straty w przypadku kursu spadkowego.


3

Jeżeli natomiast nie czujesz się dobrze w inwestycjach powinieneś zastanowić się nad stworzeniem własnej strony lub bloga. Na spokojnie zastanów się i pomyśl co lubisz robić, czym lubisz się zajmować, co sprawia Ci przyjemność, co jest pasją. Jednym słowem postaraj dobrać takie rodzaje aktywności który najbardziej pasują do Ciebie i Twojej osobowości. Dobrze byłoby aby można było w jakiś sposób dalej rozwijać się w tych kierunkach.


4

Gdy już wybrałeś tematy na stronę lub bloga zacznij czytać jak najwięcej podobnych artykułów i przeglądaj podobne fora a w razie jakiś wątpliwości pytaj. Doświadczenie innych internautów jest bardzo cenne, gdyż pozwala uniknąć powtarzających się błędów i czasami skorzystać z gotowych rozwiązań. Jednocześnie korzystaj z zasady ograniczonego zaufania. Internet zapewnia w pewnym stopniu anonimowość, a to może skłaniać do nadużyć. Nie wierz we wszystko co czytasz, miej świadomość że niektóre artykuły to tylko reklamy lub pisanie specjalnie pod zamówienie.


5

W przypadku bloga musisz liczyć się z tym że Twoje wpisy powinny być uzupełniane systematycznie. Jeżeli nie będziesz miał czasu na częste wpisy Twój blog po jakimś czasie umrze śmiercią naturalną. Osobną
sprawą jest zawartość merytoryczna bloga i strony. Staraj się pisać ciekawie i nie lać wody.


6

Pozostaje jeszcze możliwość założenia sklepu internetowego. Tutaj przede wszystkim powinieneś zrobić analizę rynku. Dobrym pomysłem będzie wyszukanie niszy dla swojej działalności lub podpatrzenie udanie
działającej konkurencji. Warto również wziąć pod uwagę jak dużo pracy trzeba włożyć i jak duży zysk możemy osiągnąć. Gdy już wiesz czym handlować na początek możesz stworzyć sklep korzystając z gotowych darmowych skryptów sklepowych których pełno w sieci. Po jakimś czasie gdy biznes rozwinie się warto przejść do korzystania z jakiegoś programu komercyjnego. Zyskujemy wówczas natychmiastową pomoc i wsparcie w razie wystąpienia problemu.


7

Na koniec najważniejsze. Uwierz w swoje możliwości! Wystarczy dać sobie szanse i otworzyć się na sukces. Skoro innym się udało dlaczego Tobie miałoby się nie udać?


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.08.2011

Komentarze

dobry artykuł

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 12:00:58