Jak zacząć inwestować w akcję?

Aby rozpocząć inwestycję na Giełdzie Papierów Wartościowych, należy najpierw otworzyć konto w biurze maklerskim. W tej chwili najbardziej polecam rachunek maklerski w Alior Banku lub XTB. Ja opisałem procedurę zakładania konta w Aliorze.

  • Chwila czasu, komputer, internet.
1

Jeśli nie posiadamy konta w Alior Banku musimy udać się do niego osobiście i podpisać umowę o świadczenie usług wykonywania zleceń. Będziemy potrzebować dowód osobisty, nr NIP oraz nazwę naszego urzędu skarbowego. W przypadku, gdy mamy już konto w tym banku, wystarczy podpisać umowę o świadczenie usług wykonywania zleceń w Systemie Bankowości Internetowej. Logujemy się na stronę i w dziale inwestycję będzie taka możliwość.


2

Gdy posiadamy już konto maklerskie, kolejną rzeczą jest przelanie pieniędzy na podany w umowie o świadczenie usług wykonywania zleceń rachunek.


3

Następnie wchodzimy w zakładkę Inwestycję--->Informację--->Notowania--->Warunki udostępniania i klikamy na Pobierz plik instalacyjny. Ściągnie nam się plik Notowania OnLine 3, za pomocą którego będziemy mieli dostęp do notowań, do zleceń, do narzędzi, wykresów itp.


4

Po ściągnięciu programu,, instalujemy go postępując zgodnie z instrukcjami.


5

Aby uruchomić program, musimy zalogować się do banku i w zakładce inwestycje--->Notowania kliknąć Uruchom.


6

Następnie, aby złożyć zlecenie kupna, bądź sprzedaży wchodzimy w zakładkę Inwestycję--->Zlecenia---> Złóż zlecenie i wybieramy interesujące nas akcję, ich ilość oraz na jakich zasadach chcemy je zakupić.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.08.2011

Komentarze

Do zakładki notowania przechodzimy następująco: Inestycje--->Informacje i tam mamy notowania. Pozdrawiam :)

Ostatnio zmieniony: 2011-10-13 14:37:43

Na stronie alior banku po zalogowaniu się w zakładce inwestycje nie widzę czegoś takiego jak "Notowania". Proszę o pomoc.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-29 18:55:47