Jak wykorzystywany jest kredyt? ?

Kredyt stał się wyznacznikiem dobrobytu w społeczeństwie. Poprzez ciągły rozwój przedsiębiorstw i prywatnych firm istnieje stała potrzeba dostarczania nowych kredytów do ofert bankowych. Na skutek pojawienia się kredytu nastąpił drastyczny podział na ludzi bardzo bogatych i na tych skrajnie biednych.

1

Ludzie zamożni pławią się w luksusie i z nudów biorą nowe kredyty, podczas, gdy inni, większa część społeczeństwa nie wie, jak przeżyć do następnej wypłaty. Widać ogromny wpływ pieniądza na zachowania ludzi bogatych w stosunku do ubogich.


2

Kredyt służy do utrzymania płynności finansowej firmy bez ruszania gotówki, która leży na innym koncie na przykład w Szwajcarii albo w rajach podatkowych i spokojnie generuje odsetki procentowe.


3

Kłopotem bogatego może być zmartwienie typu, jaki kolor wybrać kolejnego, porsche do swojej kolekcji albo polecieć na Wyspy Maladiwy.


4

Tak naprawdę idąc do banku przeciętny „Kowalski” o niskich dochodach z wynagrodzenia jest już na wstępie odrzucony. Powód? Nie spełnia wymogów stawianych przez bank, niskie zarobki. Powstaje pytanie, ile trzeba zarabiać, by dostać kredyt? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na ten proces wpływa wiele czynników, które niestety narzuca dany bank.


5

Na rynku finansowym istnieje ogromna konkurencja, szczególnie wśród banków. Jesteśmy ogłupiani i zalewani różnymi ich ofertami, które mają jedno na celu, pozyskanie nowego klienta, a nas wpędzenie na długi okres w kłopoty finansowe. Obiecujące umowy korzystnych warunków, kuszą na wszystkie sposoby.


6

Praktyka okazuje się zupełnie inna, często krzywdząca klienta. Wiele osób wpada w pętlę finansową, która prowadzi niejednokrotnie do straty całego dorobku życia. Dlatego przestroga dla tych, którzy myślą nad kolejnym do „kolekcji” kredytem.


7

Obecnie bardzo łatwo dostać można kredyt, jednak istnieje dużo pułapek, które mogą nas wpędzić w niepotrzebne kłopoty. Tylko zdrowy rozsądek i czujność, pozwolą uniknąć popełnienia błędu. Dlatego, zanim cokolwiek zdecyduje się podpisać na dokumentach, warto przeczytać, co mamy zaszyfrowane drobnym druczkiem. Nie powinno się również sugerować reklamami, które biją w nas z każdej strony. Decyzja odnośnie kredytu to indywidualna sprawa. Sami musimy uznać, co jest dla nas najkorzystniejsze. Warto przejrzeć oferty konkurencji i porównać je z powszechnie dostępnymi na rynku.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2010

Komentarze

Moim zdaniem jak się nie potrafi samemu zaoszczędzić, to nie powinno się brać kredytu.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 14:10:18

Kredyt, jakby nie był nazywany jest zaciągnięciem długu wobec banku.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 23:39:38

bardzo dobry pomysł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 23:12:40

Ciekawe podejście do sprawy kredytu. Jednak brak informacji o tym, co jest istotą każdego kredytu. Mianowicie jest to możliwość korzystania z zakupionej rzeczy, sprzętu, usługi, zanim się jeszcze za nią zapłaci. Kredyt ma więc sens wówczas, gdy jego koszt jest znacznie mniejszy, niż korzyści wynikające z nabycia czegoś. Np. zamiast odkładać na komputer przez 5 lat, można go kupić na kredyt i spłacać przez 5 lat, jednocześnie oszczędzając lub zarabiając z tytułu korzystania z tego urządzenia w codziennej działalności.
Kredyt konsumpcyjny na nic raczej sensu nie ma.

Ostatnio zmieniony: 2012-01-20 12:33:29