Jak wygrywać ciekawe nagrody na konkursach internetowych?

Aby wygrywać w konkursach trzeba wiedzieć jaki wybór konkursów mamy i jak do każdego z nich podejść, aby mieć największe szanse na wygraną. Wybierzcie od jednego do kilku typów i bądźcie w nich najlepsi ;) Praktycznie w każdym konkursie konieczna jest rejestracja (logowanie) na portal z konkursem lub "polubienie" jego strony na FB. Jest kilka typów konkursów, na które można natrafić:

  • dostęp do internetu :)
  • kreatywność w pisaniu/robieniu zdjęć do konkursów
  • umiejętność wyszukiwania informacji w internecie (odp. do pytań konkursowych)
  • aparat fotograficzny/kamera/komórka z aparatem - do konkursów fotograficznych
1
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1401645 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1401645

Konkursy kulinarne - napisać i wysłać przepis na jakąś potrawę (do wygrania zazwyczaj jakiś sprzęt kuchenny). Najpierw trzeba sprawdzić, które z przepisów które znamy nie ma jeszcze na stronie lub nie są popularne w internecie. Im bardziej przejrzysty i dokładny przepis, tym lepiej. Dobrze jest też dopisać o sposobach podania, przyozdobienia oraz jakieś ciekawostki czy nietypowe wykorzystanie składników/produktów/przypraw. Często wymagane/preferowane są zdjęcia - dobrej jakości i ostre końcowego efektu.


2
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1398481 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1398481

  1. Konkursy fotograficzne - wysłanie zdjęcia/filmiku obrazujących temat promocji, np "jak się bawisz na ...", "jak spędzasz czas wolny na ....", "twoja kreacja na ...." itp. Wymagana kreatywność i pomysł. Jak się trafi w gusta oceniających - można coś dobrego w miarę łatwo wygrać :)


3
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1161658 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1161658

Koncerty, eventy, wystawy, wypoczynek, też zwykłe nagrody - skrótowo "dlaczego to właśnie ty powinieneś/aś pojechać/dostać wejściówkę/otrzymać ....". Tu wszystkie chwyty dozwolone, można pisać o tym, jakim to nie jest się fanem/fanką, jak bardzo lubimy artystę/drużynę (podawać dużo szczegółów nie znanych innym), o finansach że nie pozwalają, czasami nawet możliwe jest przesłanie zdjęć/filmików - wtedy już naprawdę jest pole do popisu :) Ubranie odpowiednie i gadżety obowiązkowo, albo razem z innymi - fanclub itp.


4
źródło: http://www.sxc.hu/photo/649115 źródło: http://www.sxc.hu/photo/649115

Konkursy SMS - w skrócie "wyślij SMS o treści .... na nr .....", cena SMS od 1zł do .... Nie polecam, ponieważ po pierwsze - nie mamy zazwyczaj żadnego wpływu na wygraną, a po drugie - SMSy są płatne.


5
źródło: http://www.sxc.hu/photo/866529 źródło: http://www.sxc.hu/photo/866529

Testowanie produktów - zgłoszenie się jako kandydat do przetestowania jakiegoś produktu (elektronika użytkowa, różnego rodzaju sprzęt AGD/RTV) jest pierwszym etapem. W drugim się testuje produkt i wysyła raport. W trzecim wybierany jest najlepszy testujący i jego raport, w którym powinny się znajdować wszystkie opinie o sprzęcie. Poczytać recenzje podobnego sprzętu, sprawdzić co jest ważne do oceniania. Wykorzystać każdą(!) funkcję i jeśli pozytywnie/negatywnie nas zaskoczy - zapisać. Sam raport w dowolnej formie (chyba że wymagają konkretnej), byle jasno i rzeczowo. Nagrodą jest oczywiście testowany sprzęt.


6
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1320303 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1320303

Hasło promocyjne - dla kreatywnych... Wymyślenie kilkuwyrazowych haseł, motta firmy/produktu, tekstu reklamowego, sposobu promocji. Ich marketingowcy nic nie wymyślili, pustka w głowie...? Jak im się spodoba, nagroda twoja. Warto uwzględnić przy tym misję, wizję i ogólnie stronę "o nas/firmie", dzięki temu tekst bardziej będzie pasował do firmy i będzie większa szansa na jego wykorzystanie.


7
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1408766 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1408766

Promocja książki, płyty audio lub gry - zazwyczaj pytania dotyczą autora książki/wykonawcy muzyki/producenta, poprzednich części gry/książki lub pytanie otwarte powiązane jakoś z nagrodą czy klimatem. Ważne tu jest aby wykazać się niekonwencjonalnością i pomysłowością. Czasami są to po prostu pytania zamknięte, na które można w miarę szybko znaleźć odpowiedź w internecie.


8
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1124847 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1124847

"Twój pomysł na ...udaną majówkę/wyjazd/spędzenie czasu z.... itp.", "najlepszy sposób na ..." albo "jak ty dbasz o...". Dużo wyjaśnień tu nie trzeba... Kreatywność i nieszablonowość. Standardowych odp. jest dużo, jak się wybijesz - masz dużą szansę ;)


9
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1326320 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1326320

Osiągnięcie jak najlepszego wyniku w jakiejś grze na FB (lub po prostu zagranie), często połączone z pytaniami dodatkowymi.

Jeśli jakieś pominąłem to napiszcie w komentarzach :)


10

Jak dla mnie najlepszą stroną z aktualnymi konkursami jest:
http://sledzimykonkursy.pl - przejrzysta, z podziałem na kategorie.

Kilka innych stron:
http://www.konkursy-internetowe.eu/pl/konkursy-aktualne
http://atrakcyjnekonkursy.pl/najnowsze-konkursy.html?clearSearch=1
http://quiz.mpolska.eu/wykaz-konkursow
http://www.lowcakonkursow.pl/search/label/Konkursy%20internetowe
http://www.huntersi.pl/c/konkursy/


11

Uwagi i spostrzeżenia

  • Po jakimś czasie może się trochę uzbierać polubień na FB... Proponuję zapisywać sobie daty zakończenia/ogłoszeń wyników, aby mieć możliwość zmiany zdania że jednak ich nie lubimy ;]

  • Analogicznie ma się sprawa z rejestracją na portale, na których są konkursy i koniecznością akceptacji przesyłania newsletterów/maili z promocjami i ofrertami. Najlepiej stworzyć sobie nowego maila na taki spam i wypisywać się z listy mailingowej po zakończeniu danego konkursu

  • Z uwagi na dużą ilość rejestracji i potrzeby wpisywania nowych haseł, polecam program darmowy program KeePass do zarządzania loginami, hasłami i nie tylko... Porada do niego u mnie :)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.05.2013

Komentarze