Jak wygląda proces produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży samochodowej?

Części i komponenty z tworzyw sztucznych znaczą coraz więcej w branży samochodowej. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich wykorzystywanie przekłada się na kwestie ekonomiczne oraz minimalny wpływ na środowisko naturalne, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda proces produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży samochodowej i jakie daje możliwości.

1

Jak wygląda etap projektowania krok po kroku?

Jak wygląda etap projektowania krok po kroku?

Etap produkcji produktów jest poprzedzony projektowaniem. Zespół specjalistów dobiera właściwe rodzaje tworzyw sztucznych oraz opracowuje szczegółowe zalecenia dotyczące produktu. Chodzi m.in. o grubości ścianek, kompensacji skurczu wypraski, ograniczeń promienia czy redukcji masy elementów wtryskiwanych i ich wykończenia.Następnym krokiem jest stworzenie specyfikacji wraz z analizą ekonomiczną projektu i możliwościami dotyczącymi redukcji kosztów produkcji. Kolejny krok, to prototypowanie. Pozwala ono na dokładny przegląd projektu i identyfikację jego ulepszeń.Jedną z najbardziej znanych firm z wieloletnim doświadczeniem, które zajmują się produkcją tego typu produktów jest Knauf Industries Automotive. Ten producent elementów z tworzyw sztucznych dla branży samochodowej zajmuje się kompleksowo całym procesem. Począwszy od początkowego pomysłu, poprzez przetwórstwo tworzyw sztucznych, aż po dostawę finalnego produktu.


2

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych i usługi poprodukcyjne – co warto wiedzieć?

Po stworzeniu finalnej wersji projektu i specyfikacji technicznej produktów możliwe jest przejście do kolejnego etapu, czyli produkcji. Tutaj kluczowe jest stworzenie ostatecznych kształtów form elementów. Firma Knauf Industries Automotive współpracuje z producentami narzędzi i na bieżąco monitoruje postęp prac. Wypracowany model współpracy pozwala dawać gwarancję zarówno pod względem najwyższej jakości, jak i ustalonych terminów.


3

W tym miejscu warto dodać, że produkcja elementów z tworzyw sztucznych nie jest końcowym etapem przy realizacji projektu. Firma oferuje bowiem również tzw. usługi poprodukcyjne, do których zalicza się:

  • montaż komponentów samochodowych;

  • zgrzewanie ultradźwiękowe

  • produkcja i obróbka detali z tworzyw sztucznych

  • pakowanie i przygotowanie do wysyłki części samochodowych.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.07.2020

Komentarze