Jak wydać swojego e-booka ?

Witam Ponownie. Poprzednia moja porada dotyczyła procesu tworzenia e-booka. W tej poradzie skupię się na jego wydaniu. Opiszę możliwe opcje wydania Waszej książki. Przedstawię także zalety i wady samodzielnego wydania Waszej książki. Zapraszam do lektury.

1

Wiec mamy napisaną książkę w postaci elektronicznej np. w edytorze tekstowym WORD. Szukamy wydawcy. W Internecie jest wiele prężnie działających wydawnictw, jednym z lepszych w Polsce jak nie najlepszym jest wydawnictwo „Złote Myśli”. Mogą oni wydać Twoją publikacje w formie papierowej i audio.


2

Kiedy np. zdecydujemy się na powyższe wydawnictwo, upewnijmy się czy nasza książka nie zawiera błędów, to tez jest czas na ostatnie zmiany. Wiec przeczytajmy ją jeszcze raz i upewnijmy się czy jest Ok.


3

Jest Ok., ostatnie zmiany wprowadzone, błędy które nam umknęły wcześniej także poprawione. Wejdźmy więc na stronę powyższego wydawnictwa. Na dole strony znajdziemy odnośnik „dla autorów”. Tam są opisane zasady i regulamin, a także wszystkie inne potrzebne informacje.


4

Na podany adres e-mail, wysyłamy swojego e-booka. Dostaniemy meila zwrotnego z informacją że wydawnictwo otrzymało publikację i teraz ona zostanie poddana weryfikacji. Czyli nie mniej nie więcej tylko po prostu zdecydują czy wydadzą książkę czy nie.


5

Jeśli zdecydują się wydać książkę, otrzymasz niezbędne informacje co do tego procesu. Będziesz mógł także zaprojektować okładkę książki, zlecić projekt agencji, lub oddać inwencje wydawnictwu w tej kwestii. Wydaje się że okładka nie jest potrzebna skoro to e-book, ale nic bardziej mylnego. Okładka musi być, służy ona do promocji ebooka na stronie wydawnictwa, poza tym. Jak pisałem, Twoja książka jeśli okaże się bestsellerem wydana zostanie także w formie drukowanej-papierowej.


6

Ostatni rok, wiemy że nasza publikacja zostanie wydana, mamy okładkę. Została promocja książki. Teraz dobra wiadomość ! Promocją książki zajmuję się wydawnictwo. Reklamowanie jej na stronie wydawnictwa, promocja w sieci partnerów wydawnictwa, gdy zostanie wydana w formie drukowanej, wydawnictwo zajmie się także taką promocją aby znalazła się w księgarniach. Oczywiście w konsultacji z Tobą. Twoja książka będzie widoczna. Może nawet stanie się bestsellerem.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeśli za pierwszym razem odrzucą Twoją książkę. Nie zrażaj się nikt odrazu nie został sławnym pisarzem ! Napisz kolejną, lepszą książkę.Powodzenia.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.09.2010

Komentarze

Dla mnie ta porada to troszkę lanie wody.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-14 18:51:58

Na e-bookach np. złotych myśli można sobie wybudować dochód pasywny. Warto próbować.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 21:06:17

Próbować warto zawsze, ale nie zaistnieje się tak naprawdę na rynku książkowym, jeśli nie wyda się jej na papierze.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-17 14:22:38

To dobry trening, aby przekonać się, czy to, co piszesz jest coś warte. To sprawdzian dla samych siebie. Gdy ktoś zainteresuje się tym, co mamy do powiedzenia na piśmie w różnej formie, to jest szansa na sukces. Trzeba próbować, by potem nie żałować, że nic się w tym kierunku nie zrobiło.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-07 16:29:30

A czy Złote Myśli nie placą czasem groszy za publikacje ?

Ostatnio zmieniony: 2011-09-01 15:33:00

Niby to i jest jakaś alternatywa, ale ja osobiście marzę o wydaniu książki na papierze. Nie można zapominać, że jednak to co wydrukowane w pewnym sensie jest jakimś prestiżem. Jakoś nie mogę się przekonać do formy e-book' a może z czasem się przełamie :-) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-04-27 10:47:16

Co prawda mowa o e-bookach, ale jeśli podciągnąć to pod rangę książek to należy pamiętać, że jeśli nie ma się sławnego nazwiska (nie jest się rozpoznawalnym), lepiej właśnie wydać książkę w formie e-booka np. na Złotych Myślach niż w zwykłym wydawnictwie papierniczym.

Ostatnio zmieniony: 2011-04-07 14:25:32