Jak wybrać pastę do zębów?

Nie będzie to temat "jaką wybrać odpowiednią pastę do zębów?" bliżej będzie tu do tematu "czy warto brać tanią pastę do zębów?". Na zdrowiu nie warto oszczędzać, to jest oczywiste - ale kupowanie taniej pasty wcale nie szkodzi naszym zębom. Dowody poniżej.

1

Wszyscy znają chyba reklamę w której producent pasty przekonuje nas, że koszt kartonowego pudełka to nawet 25% ceny pasty - daje do myślenia prawda?


2

Koncern Colgate - Palmolive produkuje wiele typów nietaniej pasty Colgate - to powszechnie znana prawda. Mało osób wie natomiast, że Colgate produkuje pastę o nazwie Colodent (tak, to nie jest podróbka) która często jest o połowę tańsza a jej skład jest prawie lub dokładnie taki sam jak droższego odpowiednika.


3

Pasta Tanio i Pewnie (TiP) - ubogi wygląd, brak kartonowego pudełka a przede wszystkim brak reklamy w TV może zniechęcać do zakupu. Ale patrząc na skład i producenta który wykonał pastę dochodzimy do wniosku, że nie jest ona gorsza od innych... może być wręcz przeciwnie.


4

Jeżeli kogoś nie przekonują moje spostrzeżenia zawarte w poprzednich krokach może wypróbuje inną metodę: "tania na dzień, droga na noc". Za dnia gdy jemy kilka razy, myjemy zęby tanią pastą którą i tak pewnie za godzinę spłuczemy kawą a na noc stosujemy droższą np.remineralizującą.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zastanów się czy na pewno chcesz płacić za reklamy w telewizji i kolorowe, świecące pudełka.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2010

Komentarze